Przejdź do głównej treści

Finał Szlachetnej Paczki w Obornikach

| T.Rojna | Lokalne

szlachetna paczka oborniki 2016

 

Dzisiaj 5 grudzień 2016, finał Szlachetnej Paczki. Obornicki sztab tego przedsięwzięcia ma pełne ręce roboty. Tegoroczny lider obornickiej grupy Sławek Nowak koordynując działania wolontariuszy powiedział: „nie przypuszczałem że jeszcze może być tak biednie”.

 

W wyszukiwanie rodzin będących w potrzebie włączyli się w tym roku sołtysi obornickich wsi. Jak szacują sztabowcy w tegoroczną akcję włączyła się wyjątkowo duża grupa darczyńców co pozwoliło przygotować zdecydowanie więcej paczek niż w latach poprzednich.

Do obdarowania zakwalifikowano 19 rodzin a nieocenioną pomoc w dostarczaniu paczek tym rodzinom zaoferowała firma „VITO” z Kicina udostępniając stosowny pojazd z kierowcą.

Wyobraźcie sobie, te wszystkie wzruszenia i emocje jakie właśnie pojawiają się w domach obradowych Szlachetną Paczką rodzin. Warto pomagać.

(więcej informacji oraz statystyki obornickich działań po spotkaniu galowym)

Od 08.03.2026 r. na odcinku kolejowym Oborniki – Rogoźno wprowadzone zostaną czasowe zmiany w ruchu pociągów. Za połączenia regionalne pojadą autobusy zastępcze, a część składów dalekobieżnych zostanie skierowana objazdami. Utrudnienia potrwają do 26.03.2026 r.
Gmina Rogoźno pozyskała łącznie 251 660 zł z funduszy Województwa Wielkopolskiego na kluczowe działania prośrodowiskowe. Środki te zostaną podzielone na poprawę jakości wód w jeziorach oraz stworzenie strategii klimatycznych. 
To jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w gminie Oborniki. 10.04.2026 r. w Centrum Rekreacji Oborniki odbędzie się IV Kongres Firm. W programie: AI w biznesie, marketing, przywództwo i networking.
27.02.2026 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach gościła Wicewojewodę Wielkopolską Karolinę Fabiś-Szulc. Rozmowy dotyczyły realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej oraz planów na 2026 rok.
Zarząd Powiatu Obornickiego 26.02.2026 r. ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2026 roku. Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dotacje m.in. na edukację, kulturę, sport, turystykę i wypoczynek dzieci i młodzieży.
Gmina Oborniki otrzyma ponad 11 mln zł na zwiększenie konkurencyjności komunikacyjnej. Środki na inwestycje samorząd pozyska z Metropolii Poznań.
Kilka tygodni temu w rozmowie z naszą redakcją Burmistrz Obornik zapowiadał nową lokalizację dla „Bajki”. Dziś są konkrety. Gmina przedstawiła koncepcję nowego obiektu przy fontannie w centrum Obornik.