Przejdź do głównej treści

Biuro poselskie i strzelanie na 3 maja

| T.Rojna | Lokalne

maks kraczkowski

Trzeciego maja w Obornikach  miało miejsce otwarcie Biura Poselskiego Posła RP Maksa Kraczkowskiego. Tradycyjne przecięcie wstęgi poprzedziło okolicznościowe wystąpienie Posła. 

Wstęgę przecięli: Poseł Maks Kraczkowski oraz szef obornickiego koła PiS Michał Zieliński. Skromny poczęstunek zakończył część oficjalną. Nowo otwarte biuro mieści się przy ul. Czarnkowskiej 51. Biuro będzie czynne  w poniedziałki i środy w godzinach  od 9.00 do 15.00 oraz w piątki w godzinach od 9.00 do 14.00.

 

Mniej oficjalną  częścią uroczystości była Majówka Patriotyczna zorganizowana na strzelnicy sportowej w Leśnej Dąbrówce. Majówkę rozpoczął wystrzał z repliki armaty pościgowej z czasów wojny secesyjnej. Wspomnianą  replikę armaty udostępnił Poznański Regiment Odprzodowy. Lont podpalił Poseł Maks Kraczkowski.

Poza pysznościami przygotowanymi przez biesiadujących były inne atrakcje. Wystąpiła Obornicka Orkiestra Dęta. Stowarzyszenie Gimnastyczne „SOKÓŁ” z Obornik  zorganizowało turniej strzelecki w strzelaniu z broni długiej AK 47 oraz broni krótkiej różnego rodzaju. Głównym trofeum turnieju był  Puchar Konstytucji Trzeciego Maja, ufundowany przez organizatorów. Zwycięzcą turnieju oraz posiadaczem pucharu został Łukasz Wieczorek. Poza turniejowo chętni mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z wyżej wymienionej  broni. Kolejną atrakcją był pojedynek na szable. Obeznani w fechtunku nie walczyli o względy białogłowy a mimo to był zwycięzca i zwyciężony. Szable skrzyżowali Marek Helman oraz Maciej Kwiek, obaj panowie są reprezentantami Polski w Dawnych Europejskich Sztukach Walki. Niezaprzeczalnym atutem plenerowego spotkania była piękna wiosenna pogoda.

 

Zumba, tabata, stretching i atrakcje dla dzieci – wszystko w jednym celu. W niedzielę 8 lutego w Obornikach odbędzie się Charytatywny Maraton Fitness, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Joanny Marcinkowskiej.
Obornicka komunikacja obsługuje dziś wszystkie linie. Silny poranny mróz nie spowodował opóźnień.
Warunki pogoda opóźniają prace budowlane przy budowie sali gimnastycznej w Chrustowie. Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie czasu realizacji zadania. 
Tak niskich temperatur dawno nie było w naszym regionie. W medialnym szumie wokół słusznej walki o dobro zwierząt nie możemy zapominać o ludziach – szczególnie o tych, którzy zimą są najbardziej narażeni.
16 stycznia 2026 r. w obornickim szpitalu  odbyła się wizyta autoryzacyjna mająca na celu weryfikację spełniania wymagań określonych w ustawie z dnia 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.
W 2026 roku Rodzinny Ogród Działkowy im. mjr. Dobrzyckiego zyska nowy osprzęt elektryczny. Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę, która pozwoli zrealizować zadanie.
Pasażerowie autobusu S.C. Transport podróżowali na 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udekorowanym pojazdem. Czerwone baloniki pozostaną do 14 lutego.