Przejdź do głównej treści

Parkowanie na dworcu PKS. Co na to Urząd Miejski?

| Łukasz | Lokalne

Dworzec PKS w Obornikach

Gmina Oborniki postanowiła zmienić podejście do parkujących na terenie dworca PKS przy ul. Powstańców Wlkp. To efekt skargi złożonej przez warszawski WARBUS.

Od kilku miesięcy na terenie dworca autobusowego, który jest własnością Gminy Oborniki, pojawia się problem parkowania pojazdów przez prywatne osoby. Uwagi dotyczące parkowania aut na placu przy ul. Powstańców wlkp., zgłosiła do Urzędu Miejskiego spółka Warbus, która świadczy usługi w zakresie komunikacji miejskiej. Przewoźnik poinformował władze o uszkodzeniach autobusów, które są skutkiem blokowania obornickiego dworca przez pozostawione pojazdy na jego terenie.

Jak na taką informację zareagowali włodarze Obornik?

Po otrzymaniu pisma Zastępca Burmistrza Obornik natychmiast wysłał na obornicki dworzec funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Ci mają dyscyplinować kierowców.

Z racji rosnącej roli dworca jako punktu przesiadkowego warto zastanowić się nad znalezieniem stałego rozwiązania. Wydaje się,  że wyznaczenie miejsc dla prywatnych aut ułatwiłoby poruszanie się w tej części miasta zarówno przewoźnikom jak i pasażerom. Już niedługo ruszy przebudowa linii kolejowej, a to bezwzględnie zwiększy ruch na dworcu PKS. Warto więc już dziś zastanowić się nad rozwiązaniem problemu.

 

W piątek 27.03.2026 r. po południu przywrócono ruch pociągów na odcinku Oborniki – Rogoźno. Linia była zamknięta od 8 marca z powodu prac modernizacyjnych. Zakończenie robót opóźniło się, a pasażerowie nie doczekali się oficjalnych komunikatów o zmianie terminu.
W sali konferencyjnej spółki Komsport odbył się Dzień Sołtysa. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. 
Tomasz Szrama pozostał przewodniczącym obornickiego koła Koalicji Obywatelskiej. 
Na budowę S11 na odcinku Piła-Szczecinek wpłynęło 14 ofert. Trwa analiza przedstawionych dokumentów.
W piątek, tj. 27 marca br., odbędzie się Msza Święta żałobna za duszę zmarłego Piotra Sitka.
Dobre wieści dla miłośników historii w powiecie obornickim! Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozstrzygnęło nabór do programu „Ochrona zabytków 2026”, kierując ogromne środki do naszych gmin.
Budowa obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 osiągnęła poziom 76 proc. zaawansowania. Wykonawca zakończył już kluczowe prace związane z infrastrukturą podziemną i aktualnie koncentruje siły na obiektach inżynieryjnych oraz nowym układzie drogowym.