Przejdź do głównej treści

Strzelanie na WIWAT 3 MAJ

| B.A.Jeran | Lokalne

3maj784 m

W dniu 3 maja 2015 r Bracia uczestniczyli w Powiatowo-Gminnych Uroczystościach Święta Konstytucji 3 Maja w Rogoźnie. Po uroczystym przemarszu ulicami Rogoźno do kościoła pw.św.Wita Uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny przewodniczył Dziekan Dekanatu Rogozińskiego ks.prałat Jarosław Zimny.

Po uroczystościach kościelnych odbyła się manifestacja patriotyczna na Placu Powstańców Wielkopolskich. Po przemówieniu Starosty Obornickiego odegrano hejnał Rogoźna i tradycyjnie wypuszczono gołębie pocztowe, a bracia przeprowadzili uroczyste strzelanie na WIWAT.  

Po uroczystościach Bracia przejechali na strzelnicę, gdzie odbył się turniej regulaminowy oraz otwarte strzelanie do kura. Najlepszym strzelcem okazał się najstarszy brat kurkowy – Tadeusz Janowski. Drugie miejsce zajął brat Bogdan Andrzej Jeran, a trzeci był brat Robert Świerczyński.

W otwartym strzelaniu do kura uczestniczyli także goście i sympatycy bractwa. Najlepszy strzał oddał brat Bogdan Andrzej Jeran. To po jego strzale kur upadł na ziemię. Drugie miejsce przypadło bratu Andrzejowi Pierwole, a trzecie bratu Franciszkowi Kowalskiemu.

Następne strzelanie o Godność Króla Kurkowego odbędzie się w Uroczystość Zesłania Ducha Św. w łączności z uroczystościami odpustowymi w parafii pw.Ducha Św. w Rogoźnie, a będzie to 24 maja br.

Rogozińscy samorządowcy wrócili z Witkowa z sukcesami. W rywalizacji XXVII Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów zajęli czołowe lokaty.
Gmina Oborniki złożyła wniosek do II etapu programu PKP PLK dotyczącego budowy bezkolizyjnego przejazdu przy ul. Łukowskiej. To ważny krok, ale warto jasno oddzielić fakty od oczekiwań.
Już w najbliższą niedzielę (8.02.2026) mieszkańcy ziemi rogozińskiej spotkają się, aby wspólnie upamiętnić tragiczne wydarzenia sprzed wieków.
Zumba, tabata, stretching i atrakcje dla dzieci – wszystko w jednym celu. W niedzielę 8 lutego w Obornikach odbędzie się Charytatywny Maraton Fitness, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Joanny Marcinkowskiej.
Obornicka komunikacja obsługuje dziś wszystkie linie. Silny poranny mróz nie spowodował opóźnień.
Warunki pogoda opóźniają prace budowlane przy budowie sali gimnastycznej w Chrustowie. Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie czasu realizacji zadania. 
Tak niskich temperatur dawno nie było w naszym regionie. W medialnym szumie wokół słusznej walki o dobro zwierząt nie możemy zapominać o ludziach – szczególnie o tych, którzy zimą są najbardziej narażeni.