Przejdź do głównej treści

Co z busami do Murowanej Gosliny

| MP | Lokalne

Jakiś czas temu informowaliśmy, że od połowy lutego ruszy linia autobusowa do Murowanej Gośliny. Cały czas jednak nie posiadaliśmy pomyślnych informacji.

Zapowiedzi przewoźnika były zbyt optymistyczne. Nie uzyskał on jeszcze wszystkich niezbędnych pozwoleń. Sprawa wydawała by się prosta, wypada jeden przewoźnik w jego miejsce  wchodzi nowy. Tak jednak nie jest a biurokratyczna maszyna kolejny raz pokazuje „kto tu rządzi”.

Mamy informacje od przewoźnika, że zgoda ma być wydana niebawem, jednak nie ma sensu wskazywać kolejnej daty uruchomienia linii autobusowej. Bus4u zapewnił nas, że jak tylko uzyska wszystkie pozwolenia prześle nam cały komplet informacji na temat nowej linii. 

Zumba, tabata, stretching i atrakcje dla dzieci – wszystko w jednym celu. W niedzielę 8 lutego w Obornikach odbędzie się Charytatywny Maraton Fitness, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Joanny Marcinkowskiej.
Obornicka komunikacja obsługuje dziś wszystkie linie. Silny poranny mróz nie spowodował opóźnień.
Warunki pogoda opóźniają prace budowlane przy budowie sali gimnastycznej w Chrustowie. Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie czasu realizacji zadania. 
Tak niskich temperatur dawno nie było w naszym regionie. W medialnym szumie wokół słusznej walki o dobro zwierząt nie możemy zapominać o ludziach – szczególnie o tych, którzy zimą są najbardziej narażeni.
16 stycznia 2026 r. w obornickim szpitalu  odbyła się wizyta autoryzacyjna mająca na celu weryfikację spełniania wymagań określonych w ustawie z dnia 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.
W 2026 roku Rodzinny Ogród Działkowy im. mjr. Dobrzyckiego zyska nowy osprzęt elektryczny. Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę, która pozwoli zrealizować zadanie.
Pasażerowie autobusu S.C. Transport podróżowali na 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udekorowanym pojazdem. Czerwone baloniki pozostaną do 14 lutego.