Przejdź do głównej treści

Cholewo wygrywa w Łukowie, Pychyńska w Uścikówcu

| Łukasz | Lokalne

Cholewo nadal soltysem Lukowa

W Łukowie i Ślepuchowie na kolejne lata sołtysowania wybrano dotychczasowych gospodarzy. Zmiana nastąpiła natomiast w Uścikówcu.

W jednym z najmniejszych sołectw w gminie Oborniki nie zmienił się sołtys. W Ślepuchowie nadal bowiem będzie swoją funkcję pełnił Hipolit Kowalski. 

Podobna sytuacja miała miejsce 16. lutego w Łukowie. Przez kolejne lata sołtysem będzie nadal Aneta Cholewo. Kandydować chciał również radny Adam Stańko. Nie pozwalała mu na to ordynacja wyborcza. Mieszka bowiem w sąsiadujących Żernikach. 

Zmiana na stanowisku sołtysa nastąpiła za to w Uścikówcu. Z kandydowania na kolejne lata zrezygnował dotychczasowy gospodarz wsi - Marcin Kubiak. Zastąpi go teraz Marlena Pychyńska.

 

Jeszcze tylko dziś można wesprzeć Schronisko „Azorek” w Obornikach, które pomaga zwierzętom nie tylko z gminy Oborniki, ale także z całego powiatu i okolic. Każda miseczka karmy to 5 zł – realna pomoc dla głodnych psów i kotów.
W grudniu rozpoczęła się wymiana pokrycia dachowego w budynku dawnej Gromadzkiej Rady Narodowej w Parkowie. Jest to pierwszy etap prac.
Zakończyła się inwestycja przy ul. Starorzecznej w Obornikach. Teren w rejonie prokuratury został gruntownie uporządkowany, zyskał nową nawierzchnię, oświetlenie i zieleń.
Czworo dzieci nagle straciła ojca. Nagła śmierć mieszkańca Siernik postawiła rodzinę w dramatycznej sytuacji.
Centrum handlowe Aura Park w Obornikach wprowadza system opłat parkingowych. Urządzenia obsłuży aplikacja APCOA Flow. Co ciekawe, na tablicach informacyjnych pojawiło się określenie „parkometry” – choć właściwsze wydaje się słowo „parkomaty”.
W Rogoźnie ma zostać zainstalowane lodowisko. Umiejscowione zostanie ono na Placu Karola Marcinkowskiego.
Nocne opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem spowodowały utrudnienia na wielu drogach.