Przejdź do głównej treści


Oborniccy kibole pamiętali o powstańcach (foto)

| Łukasz | Lokalne

Kibole oborniccy pamietali o powstancach

27. grudnia oborniccy kibole Lecha Poznań pamiętali o wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Już tradycyjnie na ul. Powstańców Wielkopolskich zapłoneły race.   

 W 96 rocznice wybuchu insurekcji wielkopolskiej kibole największego w Wielkopolsce klubu piłkarskiego uczyli pamięć tych, którzy walczyli o wolność ziem zachodniej Polski w 1918 i 1919 roku. Tego dnia odwiedzili wiele mogił i cmentarzy. Wizytę na grobach poległych w Powstaniu Wielkopolskim złożyli m. in. oborniccy kibole Kolejorza. Wiązanki kwiatów i znicze dotarły do: Łukowa, Maniewa, Objezierza, Obornik oraz miejsc upamiętniających tj. Rożnowie- przy kościele, Słomowie- przy pomniku Orła Białego,Obornik- na ul. Paderewskiego, cmentarz parafialny oraz dworzec PKP. Kibole pamiętali również o skwerze mieszczącym się w Pacholewie.

Cały dzień podsumowali odpaleniem rac na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Obornikach. 

Cześć i chwała bohaterom!

10 lat temu dokonano odsłonięcia obelisku poświęconemu parkowianom poległym w I wojnie światowej i Powstaniu Wielkopolskim. 
Gmina Oborniki zrealizuje rozbudowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieczajnej. Wybrano wykonawcę zadania.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej informuje o zmianach otwarcia targowiska miejskiego w Obornikach.
W niedziele popołudnie w świetlicy wiejskiej w Parkowie Stowarzyszenie KGW Parkowianka zorganizowało spotkanie wigilijne. Wśród gości był m.in. Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek.
W Domu Kultury w Objezierzu odbyło się spotkanie wigilijne. Organizatorem jego był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.
Miło nam poinformować, że Krzysztof Nowacki – prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach – został zaproszony do rozmowy w programie HydroFON, który porusza najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce.
W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, przy Pomniku Solidarności na Placu Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tamtych tragicznych wydarzeń.