Przejdź do głównej treści

Baranek w konkursie na mikrodotacje

| Ł.Zaranek | Lokalne

baranek-m

Stowarzyszenie Baranek z panią prezes Krystyną Gromanowską na czele wzięło udział w konkursach na mikrodotacje przyznawane przez Centrum PISOP z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Aby wziąć w udział w konkursie musiały zostać powołane grupy nieformalne. I tak: Grupa Nieformalna "Cieśle" realizowała projekt "Razem lepiej - razem weselej" mający przede wszystkim na celu aktywizację i integrację mieszkańców we wspólnym działaniu.

W ramach projektu odbyły się plenerowe spotkania oraz warsztaty dla mieszkańców. Dzięki dotacji zakupione zostały stoły, ławki oraz grill. W skład GN "Cieśle" wchodzi: Patrycja Dolata - lider grupy, Natalia Krzyśko oraz Dorota Marciniak. Kolejna Grupa to "Cybergrupa”, która realizowała projekt "Cyfrowy świat", którego celem jest nauka podstaw obsługi komputera, a co za tym idzie wyrównywania szans mieszkańców wsi.

 

W ramach dotacji zakupione zostały biurka i krzesła, do pozostających już na stanie świetlicy komputerów, oraz nowy komputer z oprogramowaniem. W skład GN "Cybergrupy" wchodzi: Michał Gromanowski - lider grupy oraz Dominik Lach i Dominik Michalczak. Zajęcia prowadzone są w okresie od 01.10.2014 - 30.11.2014 w świetlicy w Owczegłowach. Grupa Nieformalna, której liderem jest Ilona Dajema realizowała projekt "Integracja na Harcerskiej". Już sam tytuł wskazuje główny cel projektu.

W skład grupy wchodzi również Artur Krzywonos i Mateusz Sulko. Mieszkańcy z ul. Harcerskiej w Owczegłowach wspólnie uporządkowali teren przeznaczony na ognisko z grillem (zakupionym z dotacji), przygotują miejsce do postawienia stołów i ławek (z dotacji) oraz wytyczą mini boisko do potyczek sportowych. W ramach projektu zorganizowane zostaną spotkania rodzinne mieszkańców Owczegłów z ul. Harcerskiej.

Oprócz tych trzech grup w konkursach startowały także GN "Garbatka" i GN "Kibice", które otrzymały również pozytywną ocenę formalną i merytoryczną i wysoką punktację, jednak ze względu na brak środków nie otrzymały dofinansowania. Będą one mogły wziąć udział w następnym konkursie ofert po pozyskaniu funduszy przez FIO.

Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Obornikach przyniosła nie tylko najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok, ale także kilka interesujących momentów, które mogą mieć znaczenie w lokalnej polityce.
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach uhonorowano mieszkańców, służby i instytucje zasłużone dla gminy. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył wyróżnienia, a Centrum Rekreacji Oborniki odebrało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.
W sobotę, 27.06.2026 r., Dni Obornik potrwają od rana do późnej nocy. W programie są spacer nordic walking, konferencja, orkiestra, Gala mikroFONII, lokalne zespoły, Opał, Kubańczyk i klubowy chillout.
W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.
Napij się wody - to nowa akcja rogozińskiego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. 
Wójt Gminy Ryczywół Roman Trzęsimiech otrzymał absolutorium i wotum zaufania. Radni podjęli uchwały podczas piątkowej sesji Rady Gminy w Ryczywole.
W środę, 24.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na stadion przy ul. Objezierskiej i do Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika 10. W programie są mityng lekkoatletyczny, sztafeta 4x400 mix dla amatorów i spotkanie autorskie.