Przejdź do głównej treści

Rożnowo: odbiór oświetlenia

| MP | Lokalne

roznowo-1-m

Odbiór oświetlenia w Rożnowie na pewno bardzo ucieszył mieszkańców ulicy Szymanowskiego, która przylega bezpośrednio do lasu i jest łącznikiem między Kowanówkiem a Rożnowem.

Sam odbiór techniczny nie jest jeszcze niestety równoznaczny z włączeniem lamp, czego na pewno spodziewało  się kilku mieszkańców. Niestety na włączenie świateł poczekać trzeba od tego momentu jeszcze kilka tygodni, w tym czasie musi być podłączony licznik na energię elektryczną. Ta procedura, jak się dowiedzieliśmy, może trwać zgodnie z obowiązującymi przepisami nawet do 6 miesięcy i wynika ona z przepisów ogólnych.

Ale według opinii Burmistrza Szramy na włączenie świateł mieszkańcy powinni czekać około miesiąca. Odebrana inwestycja budziła troszkę kontrowersji w ostatnim czasie ponieważ jej wstrzymanie wynikało z braku uzyskania zgody od wszystkich urzędów.

Inwestycja została zrealizowana za kwotę 47 tysięcy, ale należy wspomnieć iż zgodnie z decyzją mieszkańców Rożnowa, projekt oświetlenia wykonany został z pieniędzy Sołectwa.

foto: UM Oborniki

W piątek 27.03.2026 r. po południu przywrócono ruch pociągów na odcinku Oborniki – Rogoźno. Linia była zamknięta od 8 marca z powodu prac modernizacyjnych. Zakończenie robót opóźniło się, a pasażerowie nie doczekali się oficjalnych komunikatów o zmianie terminu.
W sali konferencyjnej spółki Komsport odbył się Dzień Sołtysa. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. 
Tomasz Szrama pozostał przewodniczącym obornickiego koła Koalicji Obywatelskiej. 
Na budowę S11 na odcinku Piła-Szczecinek wpłynęło 14 ofert. Trwa analiza przedstawionych dokumentów.
W piątek, tj. 27 marca br., odbędzie się Msza Święta żałobna za duszę zmarłego Piotra Sitka.
Dobre wieści dla miłośników historii w powiecie obornickim! Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozstrzygnęło nabór do programu „Ochrona zabytków 2026”, kierując ogromne środki do naszych gmin.
Budowa obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 osiągnęła poziom 76 proc. zaawansowania. Wykonawca zakończył już kluczowe prace związane z infrastrukturą podziemną i aktualnie koncentruje siły na obiektach inżynieryjnych oraz nowym układzie drogowym.