Przejdź do głównej treści

W Ocieszynie zaświecą lampy

| Łukasz | Lokalne

ul. Sloneczna w Ocieszynie

Na ul. Słonecznej w Ocieszynie jeszcze w tym roku mają zaświecić lampy.

Sołtys Błażej Pacholski od dłuższego czasu walczył o oświetlenie na tej ulicy. W tej sprawie w Urzędzie Miejskim pojawili się nawet mieszkańcy Ocieszyna. Ostatecznie jednak lampy tam zostaną postawione. Poprawią one bezpieczeństwo w tej części wsi. Należy pamiętać, że przy tej ulicy znajduje się niestrzeżony przejazd kolejowy. 

Do dziś 22. października można było składać w UM oferty. Wykonawcy zobowiązani byli do postawienia 5 lamp. Gmina przewidywała zainwestować 30 tys. zł. Trwa sprawdzanie ofert pod kątem merytorycznym. 

Nadia Janka była gościem Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. Powodem były sukcesy rogozińskiej nastolatki.
Powiat Obornicki pozyskał pożyczkę z Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju. Pozwoli ona zbudować boisko przy Zespole Szkół i. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie.
Już w grudniu ulice regionu rozświetli świąteczny konwój aut i sań – Moto Mikołajki 2025! Święty Mikołaj wraz z elfami i Grinchem odwiedzi dzieci, które czekają na prezenty, uśmiech i sporą dawkę świątecznej magii.
Po zakończeniu prac przy wymianie pieca w Świetlicy Wiejskiej w Nowołoskońcu mieszkańcy znów spotkają się w odnowionym budynku. Już 8 listopada o godz. 18:00 odbędzie się tam Dzień Seniora – z poczęstunkiem, biesiadą i pokazem ratowniczym OSP.
Pojazd Polaris RZR TRAIL S 1000 został wybrany przez Komendę Powiatową Policji w Obornikach ze względu na swoje właściwości terenowe, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania - pisze w piśmie w odpowiedzi na nasze pismo Komenda Powiatowa Policji w Obornikach.
W Jaraczu intensywnie myślą o zbliżających się małymi krokami świętach Bożego Narodzenia.
Przed budową nowego boiska przy ul. Objezierskiej w Obornikach zebrano ziemię i trawę. Dokąd ona trafiła?