Przejdź do głównej treści

Będzie kanalizacja w Pacholewie i na ul. Żernickiej w Rożnowie

| eoborniki.pl za PWiK | Lokalne

Kolejne inwestycje PWiK Oborniki

W poniedziałek 13.10.2014r. otwarto koperty z ofertami na budowę kanalizacji sanitarnej z kanałami bocznymi w aglomeracji Oborniki–Pacholewo i Rożnowo ul. Żernicka. Do PWiK wpłynęło 5 ofert.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że 3 z 5 ofert mieści się w zakładym przez obornickie Przedsiębiorstwo budżecie na to zadanie. Trwa sprawdzanie ofert pod względem merytorycznym.

To dla mojej wsi wspaniała informacja - mówi nam Bożena Kubiatowicz, sołtys Pacholewa. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali długo, ale finał tych oczekiwań nastąpi już na szczęście niedługo.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas na zrealizowanie zadania do połowy przyszłego roku. Co istotne zastosowana zostaną nowe tłocznie, które nie pozwalają na wydostawanie się ze studzienek przykrego zapachu.

Jeszcze tylko dziś można wesprzeć Schronisko „Azorek” w Obornikach, które pomaga zwierzętom nie tylko z gminy Oborniki, ale także z całego powiatu i okolic. Każda miseczka karmy to 5 zł – realna pomoc dla głodnych psów i kotów.
W grudniu rozpoczęła się wymiana pokrycia dachowego w budynku dawnej Gromadzkiej Rady Narodowej w Parkowie. Jest to pierwszy etap prac.
Zakończyła się inwestycja przy ul. Starorzecznej w Obornikach. Teren w rejonie prokuratury został gruntownie uporządkowany, zyskał nową nawierzchnię, oświetlenie i zieleń.
Czworo dzieci nagle straciła ojca. Nagła śmierć mieszkańca Siernik postawiła rodzinę w dramatycznej sytuacji.
Centrum handlowe Aura Park w Obornikach wprowadza system opłat parkingowych. Urządzenia obsłuży aplikacja APCOA Flow. Co ciekawe, na tablicach informacyjnych pojawiło się określenie „parkometry” – choć właściwsze wydaje się słowo „parkomaty”.
W Rogoźnie ma zostać zainstalowane lodowisko. Umiejscowione zostanie ono na Placu Karola Marcinkowskiego.
Nocne opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem spowodowały utrudnienia na wielu drogach.