Przejdź do głównej treści

Droga przez Rudki udostępniona dla ruchu

| eoborniki.pl | Lokalne

Droga przez Rudki udostępniona dla ruchu

Potwierdzamy, że droga przez Rudki jest już udostępniona do ruchu. Kilkanaście minut temu doszło do oficjalnego otwarcia. W odbiorze inwestycji uczestniczył Burmistrz Tomasz Szrama, Starosta Obornicki Adam Olejnik, radni: Ariel Mańczak, Waldemar Cyranek, Paweł Dreger, Jarosław Nosal, z-ca Nadleśniczego Kwiryn Naparty, przedstawiciele Urzędu Miejskiego i firmy realizującej inwestycje.

Dla wielu mieszkańców powstał w ten sposób doskonały skrót znacznie zmniejszający czas przejazdu przez miasto, gdzie newralgicznym punktem jest most na rzece Wełnie. Dzisiaj cieszymy się, że udało się zrealizować kolejną ważną inwestycje na terenie Gminy Oborniki. Budowa ta została wytypowana w pierwszym plebiscycie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Nowa droga zbudowana została z myślą o ruchu pojazdów nisko tonażowych do 20 ton, tak więc TiR-y nadal będą jeździć przez centrum Obornik. Ograniczenie wynika z określonego tonażu mostu na rzece Wełnie w Kowanówku. W jakim stopniu nowe połączenie ograniczy korki od strony Czarnkowa i czy zwiększy po stronie dojazdu do Obornik ze strony Piły dopiero się okaże.

200 metrów drogi między Tłukawami i Igrzyną zostanie utwardzone kruszywem.
Dobiegają końca prace przy przebudowie schodów w budynku przy ul. Mickiewicza 4 w Obornikach.
Sołectwo Ocieszyn pochwaliło się zdjęciami z jazdy rowerami po nowej ścieżce wzdłuż DK11. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad.
W Piotrowie zakończył się remont dachu świetlicy wiejskiej. Koszt prac wyniósł 65967,54 zł.
Przy Centrum Rekreacji Oborniki powstaje ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycję prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o., które zdobyło na ten cel 120 000 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej…
Budowa zamku w Stobnicy, rozpoczęta w 2015 roku, od początku przyciągała uwagę mediów i organizacji zajmujących się ochroną środowiska. 13 sierpnia 2025 r. Wojewoda Wielkopolski odmówił stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę. Decyzja administracyjna w tej sprawie pozostaje w mocy.
Każdy z nas ma w głowie pomysł, który mógłby ułatwić życie mieszkańcom, upiększyć przestrzeń albo po prostu sprawić, że będzie nam się żyło lepiej. Czasem jest to nowa ławka w parku, czasem bezpieczne przejście dla pieszych, a czasem plac zabaw, na którym dzieci spędzą długie godziny.