Przejdź do głównej treści

Utrudnienia na ul. Lipowej w Obornikach

| Łukasz | Lokalne

Ul. Lipowa w Obornikach

Drugi dzień września przyniósł kolejne utrudnienia dla kierowców. Dziś bowiem frezowano ulicę Lipową.

Po zakończonym remoncie na skrzyżowaniu ul. Czarnkowskiej z Obrzycką drogowcy zajęli sie kolejnym newralgicznym punktem. Ulica Lipowa jest także niezwykle często użytkowana przez kierowców. Wynikiem są liczne koleiny. Dziś drogowcy zajęli się tym problemem. Niestety skutkiem tego były korki. Ruch odbywał się bowiem wahadłowo.

 

 

Jeszcze tylko dziś można wesprzeć Schronisko „Azorek” w Obornikach, które pomaga zwierzętom nie tylko z gminy Oborniki, ale także z całego powiatu i okolic. Każda miseczka karmy to 5 zł – realna pomoc dla głodnych psów i kotów.
W grudniu rozpoczęła się wymiana pokrycia dachowego w budynku dawnej Gromadzkiej Rady Narodowej w Parkowie. Jest to pierwszy etap prac.
Zakończyła się inwestycja przy ul. Starorzecznej w Obornikach. Teren w rejonie prokuratury został gruntownie uporządkowany, zyskał nową nawierzchnię, oświetlenie i zieleń.
Czworo dzieci nagle straciła ojca. Nagła śmierć mieszkańca Siernik postawiła rodzinę w dramatycznej sytuacji.
Centrum handlowe Aura Park w Obornikach wprowadza system opłat parkingowych. Urządzenia obsłuży aplikacja APCOA Flow. Co ciekawe, na tablicach informacyjnych pojawiło się określenie „parkometry” – choć właściwsze wydaje się słowo „parkomaty”.
W Rogoźnie ma zostać zainstalowane lodowisko. Umiejscowione zostanie ono na Placu Karola Marcinkowskiego.
Nocne opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem spowodowały utrudnienia na wielu drogach.