Przejdź do głównej treści

Oblegany punkt widokowy (foto)

| Łukasz | Lokalne

Punkt widokowy jest jest oblegany przez oborniczan

Punkt widokowy w Obornikach cieszy się ogromnym powodzeniem wśród oborniczan. Liczba go odwiedzających ciągle rośnie.

 Każdego dnia o każdej porze można spotkać osoby, które wpatrują się w odległe punkty panoramy rozciągającej się z punktu widokowego umiejscowionego na ul. Objezierskiej. Piękna letnia pogoda zachęca do odwiedzenia tego miejsca. Szczególnie wiele osób spotkać można tam w godzinach wieczornych.

Osobiście wybrałem się wczoraj, aby zobaczyć jak funkcjonuje ten punkt widokowy od dnia zainstalowania lunety- mówił nam radny Ariel Mańczak. Słyszałem od oborniczan wiele pozytywnych zdań na temat tej inwestycji. Było jednak też kilka uwag, które chciałem osobiście sprawdzić i ocenić.

Naturalnie położony punkt widkowy ma bowiem kilka punktów, które można poprawić. Przekonał się o tym Mańczak:

Jeszcze nawet wczoraj mieszkańcy osobiście mi przekazywali, że jest problem z choćby z dostępem do tarasu dla osób niepełnosprawnych. Krótkie schody nie pozwalają na sprawniejsze wjeżdżanie wózkiem inwalidzkim. Sama luneta jest bardzo wysoko zamontowana i mniejszym osobom sprawia nielada problem. Wszelkie uwagi z propozycjami ich rozwiązania natychmiast przekazałem do Urzędu Gminy.

Wśród zgłoszonych uwag znalazło się także jedno drzewo, które zasłania widok na znaczną część Osiedla Leśnego. Rozłożysta korona frustruje wiele osób. Drzewo znajduje się jednak na prywatnym terenie. 

PKP Polskie Linie Kolejowa S.A. nadal nie potrafią udzielić informacji na temat otwarcia przejazdu kolejowego w Ocieszynie.
W gminie Oborniki odnaleziono rzadki autobus „Bałtyk” z lat 1957–1963. Przez 60 lat stał w lesie jako magazyn na ule. Dzięki pasjonatom trafił do Muzeum Motoryzacji WENA w Oławie, gdzie czeka go pełna renowacja i – jak obiecano – powrót na pierwszy kurs do Obornik.
Od godzin rannych czynne jest dzisiaj targowisko "Mój Rynek" w Rogoźnie.
Na jednej z kamienic przy ul. Kościuszki w Rogoźnie powstaje mural autorstwa grupy Wow Wall Studio – Liza Kesauri, Marka Maksimovicha i Jarosława Ptaka. 
Od 4 sierpnia rozpocznie się budowa ścieżki pieszo-rowerowej w Uścikowie. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji komunikacji na liniach 24 i 30.
W świecie, gdzie wszystko drożeje, jedno pozostaje zadziwiająco tanie – woda z kranu w Obornikach. Produkowana przez lokalną Stację Uzdatniania Wody w imponującej ilości 5 milionów litrów dziennie, trafia prosto do naszych domów. Rocznie to aż 1,8 miliarda półlitrowych porcji – i to bez plastiku, n…
Z niedowierzaniem i bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Waldemara Szuberta – człowieka wyjątkowego, oddanego społeczności Obornik, który przez ponad trzy dekady był sercem i strażnikiem bezpieczeństwa kąpieliska na „Żwirkach”.