Przejdź do głównej treści

Ekomajówka w Ryczywole z LGD

| eoborniki.pl za lgd k3r | Lokalne

majowkaa

 1. maja Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek świętowała wspólnie z mieszkańcami Ryczywołu i gośćmi z innych gmin 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Prezes zarządu Renata Gembiak-Binkiewicz i wiceprezes Małgorzata Najdek zaprezentowały osiągnięcia LGD w zakresie aktywizacji mieszkańców, rozwoju gospodarczego i turystycznego oraz promocji walorów Krainy Trzech Rzek. Imprezę uświetniły występy lokalnych zespołów, stoiska organizacji pozarządowych i degustacja “unijnych” oraz regionalnych potraw.

Beneficjenci przedstawili  swoje projekty, dofinansowane z budżetu LGD w ramach PROW, prowadząc warsztaty rękodzieła i doświadczenia chemiczne, budując budki lęgowe dla ptaków oraz prezentując zakupione na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej sprzęty.

Do tej pory do Lokalnej grupy Działania wpłynęło ponad 220 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach 4 działań: Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw,  Małe projekty oraz Odnowa i rozwój wsi na łącznie ponad 10 mln zł.

Większość z nich została przez członków Rady LGD wybrana do finansowania. Obecnie beneficjenci zrealizowali już i rozliczyli wnioski na łącznie ponad 2,3 mln zł.

Realizacja pozostałych projektów zostanie zakończona do końca 2014 roku.

9 września zmarł Tadeusz Kasperek, pierwszy komendant Straży Miejskiej w Obornikach. Informację przekazał obornicki urząd.
W Centrum Rekreacji Oborniki trwa coroczna przerwa techniczna. Choć dla mieszkańców oznacza to chwilowy brak kąpieli, dla pracowników to najbardziej intensywne dwa tygodnie w roku.
Gmina Oborniki prowadzi wymianę tabliczek z nazwami ulic. Zakończył się kolejny etap.
Władze Rogoźna oddały hołd ofiarom II wojny światowej.
30 sierpnia 2025 r. mieszkańcy gminy Rogoźno wspólnie podziękują za tegoroczne plony. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Dożynki Gminne – wydarzenie łączące tradycję z rozrywką.
Jarosław Łatka zrezygnował z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rogoźnie. 
W Obornikach powstała Spółdzielnia Energetyczna Oborniki. To wspólna inicjatywa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach oraz dwóch firm z Poznania – Dathause Sp. z o.o. i Polska Energia Odnawialna Sp. z o.o.