Przejdź do głównej treści

Nowy Komendant PSP

| UM Oborniki | Lokalne

fot. UM ObornikiOd piątku, 25 marca Oborniki mają nowego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Zbigniewa Spychałę zastąpił Sławomir Zdrenka, który do tej pory pełnił funkcję naczelnika wydziału operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

Oficjalne przekazanie obowiązków obyło się w środę, 13 kwietnia. Akt Powołania wręczył nadbrygadier Wojciech Mendelak Wielkopolski Wojewódzki PSP w Poznaniu. W uroczystościach powołania nowego szefa obornickich strażaków uczestniczyli m.in. starosta Adam Olejnik, burmistrz Tomasz Szrama oraz burmistrzowie Rogoźna i Ryczywołu. Były też kwiaty i życzenia od współpracowników oraz okolicznościowe gratulacje.

 

źródło UM Oborniki

Stare konstrukcje skateparku w Obornikach nie zostały należycie zabezpieczone. Rozpadające się elementy z wystającymi gwoździami stanowiły w weekend ogromne niebezpieczeństwo dla dzieci i młodzieży.
Po raz 14 obradowała Obornicka Rada Seniorów obecnej kadencji. Wśród omawianych tematów pojawił się Dzień Profilaktyki Zdrowia "GO po zdrowie!".
Bogdanowo zaprasza mieszkańców na Dzień Bogdanowa połączony z Dniem Dziecka. W sobotę 13.06.2026 r. na uczestników czekają koncerty, występy lokalnych artystów, atrakcje dla najmłodszych oraz niespodzianka muzyczna w postaci występu DJ Gooto.
Przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Kowanowskiej w Obornikach zostanie zamknięty od 10 do 29 czerwca 2026 r. Utrudnienia mają związek z budową drugiego toru kolejowego realizowaną na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Przejazd kolejowy przy cmentarzu w Parkowie pozostanie zamknięty dłużej niż planowano, dlatego autobusy linii 31 i 32 nadal kursują zmienionymi trasami. Pasażerowie muszą liczyć się także z możliwymi opóźnieniami.
W Poznaniu podpisano 6.06.2026 r. porozumienie dotyczące utworzenia Wioślarskiego Centrum Treningowo-Szkoleniowego WCTS ROGOŹNO. To jedna z najważniejszych informacji dla lokalnego sportu w ostatnich latach i szansa na dalszy rozwój wioślarstwa nad Jeziorem Rogozińskim.
Od 8.06.2026 r. rozpoczną się prace związane z przebudową ulic ks. Szymańskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego i Adama Mickiewicza w Obornikach. Inwestycja obejmie budowę ronda, nowe chodniki, ścieżki rowerowe i przebudowę jezdni. Kierowcy muszą przygotować się na czasowe zamknięcia ulic i objazdy.