Przejdź do głównej treści

Kurier Rogoziński nr 1/2011 w sprzedaży

| UM Rogoźno | Lokalne

najnowszy KurierZ początkiem kwietnia w punktach handlowych na terenie miasta i gminy ukazał się nowy numer tytułowego kwartalnika Rogozińskiego Centrum Kultury. Najnowszy numer KURIERA rozpoczyna się od wywiadu z przewodniczącym Rady Miejskiej w Rogoźnie panem Zdzisławem Hinzem przeprowadzony z okazji rozpoczęcia nowej kadencji samorządu.

Ponadto na 60 urozmaiconych licznymi zdjęciami stronach znajduje się zbiór najważniejszych informacji dotyczących wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim kwartale na terenie naszej społeczności lokalnej, a także ciekawe artykuły z zakresu historii i kultury. 

Autorami artykułów są: redaktor naczelna Małgorzata Skwisz, Krzysztof Działo, Łukasz A. Zaranek, Weronika Ewertowska, Błażej Filipiak, Jerzy Dąbrowski, Kazimiera Kościółek i Józef Zarębski, Angelika Pilarska, Danuta Jesiak, Dorota Paszek, Marek Mikołajczyk, Justyna Bartol-Baszczyńska, Marek Galczewski, Małgorzata Białas, Danuta Pioch, Władysław Ruks oraz Błażej Cisowski.

źródło UM Rogoźno

Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim. 
Za tydzień rozpoczyna się remont mostu na rzece Wełnie w miejscowości Wełna. Przeprawa na czas prowadzonych prac zostanie wyłączona z ruchu!
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że woda w ryczywolskim wodociągu nadaje się do celów spożywczych i gospodarczych.