Przejdź do głównej treści

Dzień Kobiet w Pruścach

| UM Rogoźno Ł.A. Zaranek | Lokalne

Dzień Kobiet w Pruścach fot UM Rogoźno8 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pruścach odbyło się coroczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Podobnie jak w latach poprzednich organizatorami byli: Szkoła Podstawowa, Rada Sołecka oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Pruścach. Wśród licznie przybyłych Pań znalazły się zaproszone przedstawicielki płci pięknej: Sekretarz Gminy PaniIwona Sip-Michalska oraz Pani Skarbnik Maria Kachlicka.

Po przywitaniu gości przez panią Iwonę Gruszkę -Dyrektor Szkoły oraz Sołtysa Henryka Karasia i przeczytaniu życzeń przez Prezesa OSP Stanisława Baranowskiego z lampką szampana w ręku wszyscy odśpiewali głośne „Sto lat” w toaście dla zgromadzonych mieszkanek Sołectwa oraz gości. Następnie na scenie pojawili się uczniowie i uczennice prusieckiej szkoły, którzy pod okiem nauczycielki Małgorzaty Lang zaprezentowali interesujący, ale i humorystyczny występ o tematyce związanej z obchodzonym świętem.

Kolejnym punktem spotkania był recital Chóru Kameralnego działającego przy Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół LO im. Przemysława II w Rogoźnie pod batutą Witolda Zielińskiego. Była to pierwsza sposobność do wysłuchania Chórzystów w Pruścach. Aranżacje popularnych piosenek spotkały się z żywiołową reakcją zgromadzonych na sali Pań, dla których był mile zaskakujący prezent w dniu ich święta.

Podczas trwania imprezy nad dobrym samopoczuciem i komfortem Niewiast czuwali mężczyźni, gwarantując doskonałą obsługę. Wszak ten dzień należał wyłącznie do kobiet, a zadowolenie z jakim opuszczały salę gimnastyczną było wyrazem uznania dla prusieckich mężczyzn.

UM Rogoźno Łukasz A. Zaranek

Jarosław Łatka zrezygnował z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rogoźnie. 
W Obornikach powstała Spółdzielnia Energetyczna Oborniki. To wspólna inicjatywa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach oraz dwóch firm z Poznania – Dathause Sp. z o.o. i Polska Energia Odnawialna Sp. z o.o.
200 metrów drogi między Tłukawami i Igrzyną zostanie utwardzone kruszywem.
Dobiegają końca prace przy przebudowie schodów w budynku przy ul. Mickiewicza 4 w Obornikach.
Sołectwo Ocieszyn pochwaliło się zdjęciami z jazdy rowerami po nowej ścieżce wzdłuż DK11. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad.
W Piotrowie zakończył się remont dachu świetlicy wiejskiej. Koszt prac wyniósł 65967,54 zł.
Przy Centrum Rekreacji Oborniki powstaje ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycję prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o., które zdobyło na ten cel 120 000 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej…