Przejdź do głównej treści

"Małe Oborniki" w Poznaniu

| UM Oborniki | Lokalne

fot. UM ObornikiNa XV Targach Edukacyjnych, które odbyły się 4 marca, wystąpiły dzieci z zespołu Małe Oborniki. Impreza odbywała się pod hasłem "Edukacja drogą do społeczeństwa obywatelskiego". Przedszkolaki zaprezentowały się znakomicie. Wystąpiły w strojach ludowych, tańcząc i śpiewając podbiły publiczność. Na zakończenie zaśpiewały hymn przedszkola. Dzieci promowały kulturę i tradycje ludową.

Po zejściu ze sceny otrzymały wiele pochwał, między innymi od pani Stanisławy Łowińskiej z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, której bardzo spodobał się występ przedszkolaków i pielęgnowanie tradycji oraz kultury. Była zachwycona kolorowymi strojami i talentem wszystkich dzieci. Było to jedyne przedszkole z Obornik, które zaprezentowało swoje umiejętności.

 Dzieci znakomicie poradziły sobie na scenie, humor i uśmiech nie opuszczał przedszkolaków. Po zaprezentowaniu się nadszedł czas na słodki poczęstunek. Wcześniej dzieci spotkały Reksia z bajki, z którym zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Tak więc pozytywnych  wrażeń i atrakcji nie brakowało.  

źródło UM Oborniki

Stare konstrukcje skateparku w Obornikach nie zostały należycie zabezpieczone. Rozpadające się elementy z wystającymi gwoździami stanowiły w weekend ogromne niebezpieczeństwo dla dzieci i młodzieży.
Po raz 14 obradowała Obornicka Rada Seniorów obecnej kadencji. Wśród omawianych tematów pojawił się Dzień Profilaktyki Zdrowia "GO po zdrowie!".
Bogdanowo zaprasza mieszkańców na Dzień Bogdanowa połączony z Dniem Dziecka. W sobotę 13.06.2026 r. na uczestników czekają koncerty, występy lokalnych artystów, atrakcje dla najmłodszych oraz niespodzianka muzyczna w postaci występu DJ Gooto.
Przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Kowanowskiej w Obornikach zostanie zamknięty od 10 do 29 czerwca 2026 r. Utrudnienia mają związek z budową drugiego toru kolejowego realizowaną na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Przejazd kolejowy przy cmentarzu w Parkowie pozostanie zamknięty dłużej niż planowano, dlatego autobusy linii 31 i 32 nadal kursują zmienionymi trasami. Pasażerowie muszą liczyć się także z możliwymi opóźnieniami.
W Poznaniu podpisano 6.06.2026 r. porozumienie dotyczące utworzenia Wioślarskiego Centrum Treningowo-Szkoleniowego WCTS ROGOŹNO. To jedna z najważniejszych informacji dla lokalnego sportu w ostatnich latach i szansa na dalszy rozwój wioślarstwa nad Jeziorem Rogozińskim.
Od 8.06.2026 r. rozpoczną się prace związane z przebudową ulic ks. Szymańskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego i Adama Mickiewicza w Obornikach. Inwestycja obejmie budowę ronda, nowe chodniki, ścieżki rowerowe i przebudowę jezdni. Kierowcy muszą przygotować się na czasowe zamknięcia ulic i objazdy.