Przejdź do głównej treści

Będzie inwestycja w centrum Obornik

| eoborniki.pl za UM Oborniki | Lokalne

Jeszcze w tym roku poprawi sie komfort życia mieszkańców centrum Obornik. Ogłoszono bowiem przetarg na budowę ulicy Średniej oraz łącznika pomiędzy ul. Średnią a Krótką.

Projektowana inwestycja obejmuje pas drogowy ulicy Średniej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zamkową do końca działki (długość projektowanego odcinka wynosi 56,00 m) oraz łącznik pomiędzy ul. Krótką i ul. Średnią (długość projektowanego odcinka 78,50 m). Ten drugi odcinek ma posiadać nawierzchnię z kostki brukowej.

Obie drogi mają mieć status dróg wewnętrznych (ograniczenie prędkości do 20 km/h). Oferty można składać w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim do 03 października do godz. 09:30.

Szacuje się, że koszt inwestycji wyniesie ok. 150 tys. zł.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach zorganizowała challenge. Akcja ma pomóc rodzinie poszkodowanej w pożarze.
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Obornikach zmienia swoje oblicze. W miejscu betonu pojawia się zieleń, a przestrzeń miejska ma stać się bardziej przyjazna mieszkańcom i naturze. 
Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim.