Przejdź do głównej treści

Droga w Bogdanowie prawie gotowa

| Łukasz | Lokalne

Po 10 latach starań mieszkańcy Bogdanowa przy drodze obok Baru Smakosz mogą zapomnieć o błocie. Trwają już bowiem tylko kosmetyczne prace przy przebudowywanej drodze.

Inwestycję wykonuje kiszewska firma Budro. Za kwotę prawie 290 tys. zł. mieszkańcy otrzymali ponad 200m drogi z kostki betonowej. O tą inwestycję szczególnie zabiegał Jan Grzybowski, który zdołał zebrać przez lata grubą teczkę dokumentacji i dokładnie jest mu znana historia odwlekania realizacji tej inwestycji.

W ostatnim czasie szczególnie o tę inwestycję walczyło także Stowarzyszenie Bogdanowo - Zawsze Aktywni. 25 września odbędzie się odbiór techniczny drogi - mówi Zbigniew Naparty pełniący obowiązki zastępcy prezesa organizacji. Mam nadzieję, że to dopiero początek dużych inwestycji w Bogdanowie. W tej chwili nasze dążenia skupiają się na kontynuacji starań o budowę dróg na "działkach". Ci mieszkańcy czekają znacznie dłużej na suche drogi. W ciągu kiku miesięcy udało nam się nie tylko wprowadzić do planu inwestycji gminnych te drogi, ale już także powstaje projekt inwestycyjny. Cieszę się, że możemy pomagać mieszkańcom i to skutecznie - dodał na koniec.

O zawansowaniu prac przy kolejnych inwestycjach w Bogdanowie napiszemy jeszcze w tym tygodniu.

W weekend 13–14 września 2025 r. w Ryczywole odbywają się uroczystości 100-lecia budowy kościoła pw. św. Mikołaja. W programie znalazły się: piknik rodzinny, kulinarny pokaz Remigiusza Rączki, koncerty, wykłady historyczne i zielarskie, zwiedzanie kościoła oraz Msza św.
Ponad 1 mln zł wyniesie budowa kompleksu sportowego przy Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie. Inwestycja ma powstać do końca 2025 roku.
9 września zmarł Tadeusz Kasperek, pierwszy komendant Straży Miejskiej w Obornikach. Informację przekazał obornicki urząd.
W Centrum Rekreacji Oborniki trwa coroczna przerwa techniczna. Choć dla mieszkańców oznacza to chwilowy brak kąpieli, dla pracowników to najbardziej intensywne dwa tygodnie w roku.
Gmina Oborniki prowadzi wymianę tabliczek z nazwami ulic. Zakończył się kolejny etap.
Władze Rogoźna oddały hołd ofiarom II wojny światowej.
30 sierpnia 2025 r. mieszkańcy gminy Rogoźno wspólnie podziękują za tegoroczne plony. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Dożynki Gminne – wydarzenie łączące tradycję z rozrywką.