Przejdź do głównej treści

Narodowy Spis Powszechny w Gminie Rogoźno

| UM Rogoźno | Lokalne

www.rogozno.plW okresie od 1 do 17 marca 2011 roku na terenie Gminy Rogoźno przeprowadzany jest obchód przedspisowy. W trakcie obchodu rachmistrzowie będą zaznajamiać się z przydzielonymi sobie obwodami oraz weryfikować wykazy adresów zamieszkanych budynków. Każdy rachmistrz, posługując się mapą obwodu, sprawdzi aktualność i poprawność adresów, dopisze adresy budynków, których brakuje w wykazie i na mapie oraz usunie budynki nieistniejące.

Do przeprowadzenia obchodu przedspisowego w terenie upoważnia rachmistrza identyfikator zawierający jego zdjęcie, imię i nazwisko, pieczęć urzędu statystycznego oraz pieczątkę imienną i podpis dyrektora urzędu statystycznego, który wydał identyfikator. W trakcie obchodu rachmistrzowie nie będą przeprowadzać wywiadów ani wchodzić do budynków czy mieszkań.

Wywiady przeprowadzane będą w okresie od 8 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku.

źródło UM Rogoźno

W niedzielę, 9 listopada w Kiszewie miało miejsce ważne wydarzenie. Tego dnia odsłonięto tablicę historyczno-edukacyjną.
W Ryczywole na Placu 1 Maja i ul. Czarnkowskiej trwają prace budowlane. 
Ministerstwo Sportu przyznało Gminie Rogoźno 829 000 zł na budowę nowego Orlika przy ul. Za Jeziorem 40. To ważny krok dla lokalnej infrastruktury – choć wśród mieszkańców wraca również pytanie o długo wyczekiwaną halę sportową.
Droga do Sycyna zostanie zmodernizowana. Gmina Oborniki wsparła powiatową inwestycję.
Po latach przygotowań ekspresowa S11 zbliża się do Obornik. Jeszcze w 2025 roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka kolejnego odcinaka do  Ujście, a w regionie ruszyły pierwsze prace przygotowawcze w terenie. 
W przedszkolu „Bajka” w Obornikach biało-czerwone barwy towarzyszyły dzieciom już od kilku dni. Najmłodsi z dumą uczcili Święto Niepodległości, łącząc zabawę, sztukę i patriotyzm.
To dzień, w którym wszyscy mówimy jednym głosem – Polska jest nasza. 11 listopada Oborniki, Rogoźno i Ryczywół zamienią się w scenę wspólnego świętowania – z hymnem, flagami, biegami i koncertami.