Przejdź do głównej treści

3,5 mln zł na obwodnicę przez Rudki

| Łukasz | Lokalne

Oborniki od wielu lat czekają na obwodnice, które pozwoliłyby odciążyć miasto od ruchu tranzytowego. Obecnym władzom udało się wykonać kolejny krok ku budowie jednej z nich.

W ostatnich dniach ukazało się obwieszczenie Starosty Obornickiego o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej: budowa północnej obwodnicy Obornik - od drogi powiatowe w Kowanówku, przez Rudki do drogi wojewódzkiej nr 178 wraz ze ścieżką pieszo-rowerową. Dokument wydano na wniosek Burmistrza Obornik.

Inwestycja ma być zrealizowana w 2014r. Jak się dowiedzieliśmy kosztorys inwestorski budowy drogi wynosi ok. 3,5 mln zł. Urząd będzie starał się o środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Ma być to więc tzw. schetynówka.

Droga do Sycyna zostanie zmodernizowana. Gmina Oborniki wsparła powiatową inwestycję.
Po latach przygotowań ekspresowa S11 zbliża się do Obornik. Jeszcze w 2025 roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka kolejnego odcinaka do  Ujście, a w regionie ruszyły pierwsze prace przygotowawcze w terenie. 
W przedszkolu „Bajka” w Obornikach biało-czerwone barwy towarzyszyły dzieciom już od kilku dni. Najmłodsi z dumą uczcili Święto Niepodległości, łącząc zabawę, sztukę i patriotyzm.
To dzień, w którym wszyscy mówimy jednym głosem – Polska jest nasza. 11 listopada Oborniki, Rogoźno i Ryczywół zamienią się w scenę wspólnego świętowania – z hymnem, flagami, biegami i koncertami.
Nadia Janka była gościem Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. Powodem były sukcesy rogozińskiej nastolatki.
Powiat Obornicki pozyskał pożyczkę z Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju. Pozwoli ona zbudować boisko przy Zespole Szkół i. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie.
Już w grudniu ulice regionu rozświetli świąteczny konwój aut i sań – Moto Mikołajki 2025! Święty Mikołaj wraz z elfami i Grinchem odwiedzi dzieci, które czekają na prezenty, uśmiech i sporą dawkę świątecznej magii.