Przejdź do głównej treści

Wczasorekolekcje Fundacji Dar Rogoźna

| eoborniki.pl | Lokalne

Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym DAR ROGOŹNA od 1993 zajmuje się coroczną organizacją letnich, 10 dniowych wczasorekolekcji. Uczestniczą w nich niepełnosprawni z całej Wielkopolski oraz wolontariusze - młodzież z Rogoźna, z Poznania, Opalenicy i Gniezna.

W tym roku w Rogoźnie przebywało blisko 80 uczestników wczasorekolekcji. Rozpoczęły się one 30 czerwca uroczystą mszą świętą w Siernickim parku pałacowym przy figurze Matki Bożej. Od poniedziałku do środy w kościele Św.Wita odbywały się rekolekcje w formule otwartej – mogli z nich korzystać także mieszkańcy Rogoźna. W czwartek dwoma autobusami w grupie 80 osób pielgrzymowano do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu.

foto: Fundacja Dar Rogoźna

W niedzielę 7 lipca odbył się tradycyjny FESTYN rodzinny zorganizowany przez uczestników wczasorekolekcji przy aktywnym udziale licznych Rogozińskich organizacji. Ochotnicza Straż Pożarna udostępniła amfiteatr i zorganizowała atrakcyjne pokazy ratownictwa. Wystąpiła Rogozińska Orkiestra Dęta oraz zespół PaMarSze. Rogozińskie Centrum Kultury zapewniło profesjonalne nagłośnienie, a koncertowali amatorzy zaprzyjaźnieni z uczestnikami wczasorekolekcji. Na zakończenie wystąpił Rogoziński zespół CisHa, a po nim rozpoczęła się zabawa taneczna.

Pobyt uczestników i wolontariuszy w Rogoźnie jest nieodpłatny dzięki wsparciu finansowemu jakie uzyskuje Fundacja DAR ROGOŹNA dzięki dobrej woli wielu osób oraz samorządów. W tym roku Fundacja uzyskała wsparcie od Zarządu Powiatu Obornickiego oraz od Burmistrza Rogoźna.

 

Droga do Sycyna zostanie zmodernizowana. Gmina Oborniki wsparła powiatową inwestycję.
Po latach przygotowań ekspresowa S11 zbliża się do Obornik. Jeszcze w 2025 roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka kolejnego odcinaka do  Ujście, a w regionie ruszyły pierwsze prace przygotowawcze w terenie. 
W przedszkolu „Bajka” w Obornikach biało-czerwone barwy towarzyszyły dzieciom już od kilku dni. Najmłodsi z dumą uczcili Święto Niepodległości, łącząc zabawę, sztukę i patriotyzm.
To dzień, w którym wszyscy mówimy jednym głosem – Polska jest nasza. 11 listopada Oborniki, Rogoźno i Ryczywół zamienią się w scenę wspólnego świętowania – z hymnem, flagami, biegami i koncertami.
Nadia Janka była gościem Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. Powodem były sukcesy rogozińskiej nastolatki.
Powiat Obornicki pozyskał pożyczkę z Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju. Pozwoli ona zbudować boisko przy Zespole Szkół i. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie.
Już w grudniu ulice regionu rozświetli świąteczny konwój aut i sań – Moto Mikołajki 2025! Święty Mikołaj wraz z elfami i Grinchem odwiedzi dzieci, które czekają na prezenty, uśmiech i sporą dawkę świątecznej magii.