Przejdź do głównej treści

Co ze śmieciami w gminie Ryczywół?

| eoborniki.pl za ryczywol.pl | Lokalne

Wprowadzane na ostatnią chwilę przez ustawodawcę zmiany w gospodarce śmieciowej wywołują wiele pytań. Tak też jest w gminie Ryczywół.

Jak informuje strona Urzędu Gminy w Ryczywole od 1 lipca z ulic znikną pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Zamiast nich każdy właściciel nieruchomości, który zadeklaruje chęć segregacji śmieci, otrzyma worki od firmy, która wygra przetarg na odbiór i zagospodarowywanie odpadów komunalnych w ryczywolskiej gminie.

Więcej informacji na temat zmian w gospodarce odpadami będzie można dowiedzieć się podczas zebrań wiejskich. Oto ich harmonogram:

 

Piotrowo – 18:00

Ryczywół – 19:30

 

03.04.2013

 

Łopiszewo – 18:00

Tłukawy – 19:30

04.04.2013

Skrzetusz – 18:00

Radom – 19:30

05.04.2013

 

Zawady – 18:00

Gościejewko – 19:30

 

 

08.04.2013

Ninino - 18:00

Wiardunki – 19:30

09.04.2013

Gorzewo – 18:00

Ludomy – 19:30

10.04.2013

Dąbrówka Ludomska – 18:00

Lipa – 19:30

12.04.2013

Gmina Oborniki złożyła wniosek do II etapu programu PKP PLK dotyczącego budowy bezkolizyjnego przejazdu przy ul. Łukowskiej. To ważny krok, ale warto jasno oddzielić fakty od oczekiwań.
Już w najbliższą niedzielę (8.02.2026) mieszkańcy ziemi rogozińskiej spotkają się, aby wspólnie upamiętnić tragiczne wydarzenia sprzed wieków.
Zumba, tabata, stretching i atrakcje dla dzieci – wszystko w jednym celu. W niedzielę 8 lutego w Obornikach odbędzie się Charytatywny Maraton Fitness, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Joanny Marcinkowskiej.
Obornicka komunikacja obsługuje dziś wszystkie linie. Silny poranny mróz nie spowodował opóźnień.
Warunki pogoda opóźniają prace budowlane przy budowie sali gimnastycznej w Chrustowie. Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie czasu realizacji zadania. 
Tak niskich temperatur dawno nie było w naszym regionie. W medialnym szumie wokół słusznej walki o dobro zwierząt nie możemy zapominać o ludziach – szczególnie o tych, którzy zimą są najbardziej narażeni.
16 stycznia 2026 r. w obornickim szpitalu  odbyła się wizyta autoryzacyjna mająca na celu weryfikację spełniania wymagań określonych w ustawie z dnia 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.