Przejdź do głównej treści

Zebranie Stowarzyszenia "Parkowianki"

| rogozno.pl | Lokalne

W poniedziałkowy wieczór 11 marca w świetlicy wiejskiej w Parkowie odbyło się doroczne zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia „Parkowianka”.

W obradach poprowadzonych przez dyrektor Zespołu Szkół Marię Cisowską wzięło udział prawie pięćdziesiąt pań. Sprawozdanie z działalności za rok 2012 złożyła prezes Ewa Szatkowska, która poinformowała o różnorodnych inicjatywach stowarzyszenia w minionym roku, a swoje wystąpienie zakończyła słowami: W minionym roku nasze stowarzyszenie aktywnie współpracowało z radą sołecką, Ochotniczą Strażą Pożarną, parafią katolicką, Zespołem Szkół oraz Przedszkolem Samorządowym, zawsze uczestnicząc we wspólnych akcjach i przedsięwzięciach oraz imprezach środowiskowych. W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować Urzędowi Miejskiemu w Rogoźnie z burmistrzem Bogusławem Janusem na czele za wszelką pomoc i zrozumienie, paniom dyrektor Zespołu Szkół Marii Cisowskiej i Przedszkola Małgorzacie Bartkowiak, sołectwu Parkowo na czele z sołtys Justyną Bartol-Baszczyńską. Za dobrą współpracę dziękuję również całemu zarządowi stowarzyszenia. W następnym roku czeka nas zebranie wyborcze. Niech ten rok będzie aktywny, byśmy mogli w przyszłym roku zdać dobry rachunek z naszej działalności.

Życzenie to z pewnością się spełni, gdyż plan działalności na rok 2013, który przedstawiony został przez sekretarz Justynę Bartol-Baszczyńską jest naprawdę bardzo bogaty. Są w nim zarówno liczne imprezy środowiskowe, wjazdy i wycieczki, z których najdalsza będzie wiodła aż do Krakowa, a także projekty skierowane do parkowskiej młodzieży, na które stowarzyszenie już pozyskało w sumie 4.300 zł z Gminy Rogoźno, a ponadto czeka na rozstrzygnięcia odnośnie udzielenia dotacji w samorządach powiatowym i wojewódzkim. Skarbnik Agnieszka Mikołajczak przedstawiła sprawozdanie finansowe, a Grażyna Zachwyc w imieniu komisji rewizyjnej zawnioskowała o absolutorium dla zarządu, którego udzielono jednogłośnie.

Obecny na zebraniu burmistrz Rogoźna Bogusław Janus pochwalił aktywną działalność stowarzyszenia i złożył wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet, a prezes Ewie Szatkowskiej wręczył bukiet kwiatów.

Całoroczną współpracę z „Parkowianką” w ciepłych słowach podsumowała dyrektor Maria Cisowska: Serdecznie dziękuję za wsparcie wszelkich podejmowanych przez szkołę inicjatyw oraz zapewnienie parkowskiej młodzieży możliwości uczestnictwa w organizowanych przez stowarzyszenie wydarzeniach lokalnych i wycieczkach oraz realizowanych projektach. Zawsze można na Państwa liczyć. Jestem przekonana, że w nowym roku sprawozdawczym współpraca będzie układać się równie pomyślnie.

Na zakończenie części oficjalnej panie złożyły Justynie Bartol-Baszczyńskiej serdeczne życzenia z okazji przypadającego właśnie w dniu 11 marca  Dnia Sołtysa. Zebranie zakończył smaczny poczęstunek.

Od 29.06.2026 r. w centrum Obornik ma w pełni ruszyć pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. Skrzyżowanie przy poczcie zostanie mocno ograniczone, objazdy nie będą dostępne dla aut powyżej 3,5 tony, a tranzyt ma oprzeć się na DK11 i ul. Wronieckiej.
Gmina Oborniki przekazała informację od wykonawcy inwestycji kolejowej o wydłużeniu terminu zamknięcia przejazdu na ul. Kowanowskiej. Mieszkańcy czekający na jego otwarcie będą musieli uzbroić się w cierpliwość na dłużej, niż zakładano – a na pytania naszej redakcji o przyczyny opóźnień w pracach w…
Na terenie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie firma z Szamotuł prowadziła kursy obsługi wózków widłowych. W poprzednich latach szkolenia kończyły się egzaminami, ale ostatni kurs nie został dokończony.
Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Obornikach przyniosła nie tylko najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok, ale także kilka interesujących momentów, które mogą mieć znaczenie w lokalnej polityce.
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach uhonorowano mieszkańców, służby i instytucje zasłużone dla gminy. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył wyróżnienia, a Centrum Rekreacji Oborniki odebrało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.
W sobotę, 27.06.2026 r., Dni Obornik potrwają od rana do późnej nocy. W programie są spacer nordic walking, konferencja, orkiestra, Gala mikroFONII, lokalne zespoły, Opał, Kubańczyk i klubowy chillout.
W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.