Przejdź do głównej treści

Ferie w Bogdanowie ze Stowarzyszeniem

| Katarzyna Szwed | Lokalne

W dniach 14-18.01.2013r. Stowarzyszenie Bogdanowo - Zawsze Aktywni organizowało w Bogdanowie półkolonię dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat. Partnerem było Przedszkole Ekoraj, które użyczyło swoich pomieszczeń.

Gry, zabawy i prace plastyczne były tematem przewodnim tegorocznych ferii w Bogdanowie. Organizatorzy  starali się znaleźć jak najwięcej  zajęć, z którymi dzieci, w erze komputerów i internetu, nie mają wiele do czynienia. Stąd też nie brakowało tematów związanych z farbami, kredkami, krepą i wieloma innymi materiałami biurowymi. Powstawały w wyniku tych prac liczne wyklejanki, malowanki oraz maski.

We wtorek 15.01.2013r. koloniści wyjechali na wycieczkę do Nadleśnictwa w Dąbrówce Leśnej, gdzie zapoznali się z fauną i florą Puszczy Noteckiej. Dodatkową atrakcją było ognisko zorganizowane w wigwamie przy Strzelnicy. Wyjazd zakończył się śnieżną bitwą, która została powtórzona na bogdanowskim boisku 2 dni później.

Na zakończenie ferii wszystkie dzieci namalowały na wspólnym pamiątkowym plakacie to, z czym będą im kojarzyły się te ferie. Głównym motywem ich rysunków stał się Hubert, który był głównym animatorem zajęć. Ostatnim punktem był balik w pięknie przystrojonej przez Stowarzyszenie w balony sali.

Oto lista osób zaangażowanych w organizację półkolonii: Piotr Giersz, Natalia Gruszczyńska, Roman Gruszczyński, Aleksandra Jurga, Marta Kasperska, Łukasz Kasperski, Karolina Kozłowska, Weronika Kozłowska, Hubert Naparty, Maja Naparty, Norbert Naparty, Zbigniew Naparty, Katarzyna Szwed, Lucyna Szwed, Agnieszka Walkowska, Natalia Zielińska, Nicole Zielińska.

Stowarzyszenie składa szczególne podziękowania dla: Urzędu Miejskiego w Obornikach, Sołectwa Bogdanowo oraz PGKiM Oborniki. Ogromnie dziękuje również Violetcie Rychlińskiej za możliwość organizacji ferii w budynku Przedszkola Ekoraj oraz pracującym tam: Justynie Piątkowskiej i Bogusławie Grządzielewskiej.

Stowarzyszenie Bogdanowo - Zawsze Aktywni zaprasza także inne podmioty do nawiązania współpracy w organizacji imprez i promocji naszych lokalnych walorów.

Od 29.06.2026 r. w centrum Obornik ma w pełni ruszyć pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. Skrzyżowanie przy poczcie zostanie mocno ograniczone, objazdy nie będą dostępne dla aut powyżej 3,5 tony, a tranzyt ma oprzeć się na DK11 i ul. Wronieckiej.
Gmina Oborniki przekazała informację od wykonawcy inwestycji kolejowej o wydłużeniu terminu zamknięcia przejazdu na ul. Kowanowskiej. Mieszkańcy czekający na jego otwarcie będą musieli uzbroić się w cierpliwość na dłużej, niż zakładano – a na pytania naszej redakcji o przyczyny opóźnień w pracach w…
Na terenie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie firma z Szamotuł prowadziła kursy obsługi wózków widłowych. W poprzednich latach szkolenia kończyły się egzaminami, ale ostatni kurs nie został dokończony.
Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Obornikach przyniosła nie tylko najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok, ale także kilka interesujących momentów, które mogą mieć znaczenie w lokalnej polityce.
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach uhonorowano mieszkańców, służby i instytucje zasłużone dla gminy. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył wyróżnienia, a Centrum Rekreacji Oborniki odebrało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.
W sobotę, 27.06.2026 r., Dni Obornik potrwają od rana do późnej nocy. W programie są spacer nordic walking, konferencja, orkiestra, Gala mikroFONII, lokalne zespoły, Opał, Kubańczyk i klubowy chillout.
W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.