Przejdź do głównej treści

12 976,47 zł dla WOŚP w Rogoźnie

| MP | Lokalne

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przybrał nowe szaty. Wszystko za sprawą nowej szefowej sztabu Katarzyny Erenc-Szpek. Był to jej debiut w roli koordynatorki rogozińskiego wkładu w dzieło Jurka Owsiaka. Debiut jak najbardziej udany.

Jeszcze przed oficjalny „graniem” odbyły się dwie imprezy towarzyszące, podczas których zbierano pieniądze na ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Pierwsza – Basket’n’Roll zasiliła konto o ponad 255 zł, druga - Rockowa WOŚP z 11 stycznia przyniosła kwotę rzędu 820 złotych. Pieniądze te zostały uroczyści przekazane przez organizatorów tych imprez: Łukasza Zaranka, Artura Kopaniarza (z Rogozińskiej Inicjatywy Kulturalnej) oraz Mateusza Kruga (pomysłodawcy basketu).

Niedzielny Finał został oficjalnie zainaugurowany o godzinie 16. przez Zastępcę Burmistrza Krzysztofa Ostrowskiego, Dyrektora ZSA Jarosława Łatkę oraz szefową rogozińskiego sztabu. W bogatej części artystycznej zmieściły się pokazy grup tanecznych „ISKIERKI” oraz „PA-MAR-SZE” pod okiem prowadzącej pani Małgorzaty Lang. Zaraz po nich na scenie sali ZSA miejsce zajęli członkowie Orkiestry Dętej im. E. Korybalskiego, którzy w kilkudziesięciominutowym występie zaprezentowali znane wszystkim utwory ze swego repertuaru. Przy interpretacjach „Orkiestr Dętych” czy „Marsza Radetzkiego” Johanna Straussa ojca publiczność bawiła się doskonale.

Duże wrażenie zrobił także utwór „My way” z rep. Franka Sinatry. Nie zabrakło także atrakcji dla pasjonatów mody (Ubieraj się ciekawie – profesjonalnie przeprowadzony przez Anitę Sprawkę-Jęśko pokaz mody, podczas którego uczennice szkół średnich prezentowały aktualne trendy chodząc po czerwonym dywanie niczym z wybiegów Mediolanu czy Paryża), wielbicieli talentów wokalnych (Śpiewające Młode Talenty), a także miłośników tańca (You Can Dance po staropolsku i nie tylko: występ zespołów tanecznych ZS im. H. Cegielskiego, LO w Rogoźnie, oraz BELIDENS z ZSA w Rogoźnie). Ponadto swoją twórczość zaprezentowali chemicy (chemiczne światełko do nieba) i rogozińscy hiphopowcy.  Podczas niedzielnego Finału strażacy-ochotnicy z OSP w Rogoźnie prezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a pielęgniarka mierzyła chętnym ciśnienie i poziom cukru we krwi. Nie brakowało również stoiska gastronomicznego (Bar CYRK), a także stoiska z produktami Tupperware i loterii fantowej, w której każdy los przynosił wygraną.

Jak zwykle sedno WOŚPowego „grania” stanowiły licytacje. Wśród nich znalazły się przedmioty podarowane przez Darczyńców, którym organizatorzy składają najserdeczniejsze podziękowania. Dzięki ich ofiarności i szczodrości licytujących udało się zgromadzić kwotę w wysokości 12 976,47 . Sztab Orkiestry, Dyrektor Jarosław Łatka i Katarzyna Erenc-Szpek wyrażają wdzięczność tym wszystkim, dzięki którym tegoroczny Finał mógł przejść do historii jako bardzo udany. Wśród osób i instytucji należy szczególnie wymienić Urząd Miasta i Gminy Rogoźno, dzięki któremu odbyło się tradycyjne światełko do nieba, OSP w Rogoźnie, Straż Miejska Rogoźno, Komenda Policji w Rogoźnie, Artystyczna Pracownia Krawiecka ASPRA p. Anity Sprawki-Jęśko, społeczności ZS im. H. Cegielskiego, p. Ryszardowi Olczukowi trenerowi ERGOWIOSEŁ, Państwu Kapeli (bar Cyrk) oraz Firmie Tupperware.

Przypomnijmy, że uzbierane pieniądze zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku przyczyni się do ratowania życia dzieci oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Od 29.06.2026 r. w centrum Obornik ma w pełni ruszyć pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. Skrzyżowanie przy poczcie zostanie mocno ograniczone, objazdy nie będą dostępne dla aut powyżej 3,5 tony, a tranzyt ma oprzeć się na DK11 i ul. Wronieckiej.
Gmina Oborniki przekazała informację od wykonawcy inwestycji kolejowej o wydłużeniu terminu zamknięcia przejazdu na ul. Kowanowskiej. Mieszkańcy czekający na jego otwarcie będą musieli uzbroić się w cierpliwość na dłużej, niż zakładano – a na pytania naszej redakcji o przyczyny opóźnień w pracach w…
Na terenie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie firma z Szamotuł prowadziła kursy obsługi wózków widłowych. W poprzednich latach szkolenia kończyły się egzaminami, ale ostatni kurs nie został dokończony.
Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Obornikach przyniosła nie tylko najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok, ale także kilka interesujących momentów, które mogą mieć znaczenie w lokalnej polityce.
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach uhonorowano mieszkańców, służby i instytucje zasłużone dla gminy. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył wyróżnienia, a Centrum Rekreacji Oborniki odebrało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.
W sobotę, 27.06.2026 r., Dni Obornik potrwają od rana do późnej nocy. W programie są spacer nordic walking, konferencja, orkiestra, Gala mikroFONII, lokalne zespoły, Opał, Kubańczyk i klubowy chillout.
W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.