Przejdź do głównej treści

Oborniki. Podtapiana ul. Lipowa w końcu doczeka się interwencji

| Łukasz | Lokalne
Zalana ul. Lipowa w Obornikach - 31.05.2024

Od wielu miesięcy ul. Lipowa w Obornikach obok Parku Niepodległości jest podtapiana przez niewydolną kanalizację deszczową. W końcu ma to ulec zmianie. 

Gmina Oborniki w pełni zdaje sobie sprawę z uciążliwości, jakie pojawiają się po intensywnych opadach deszczu. Problem odwodnienia tego rejonu był i jest przedmiotem analiz oraz starań o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego. Niestety, pomimo złożenia wniosku, projekt dotyczący zagospodarowania wód opadowych w obrębie ul. Lipowej nie uzyskał wsparcia finansowego w ostatnim naborze - informowała nas 2 dni temu rzecznik Urzędu Miejskiego w Obornikach Krzysztof Nowacki.

Zgłoszony przed rokiem do dofinansowania projekt zakładał wykorzystywanie deszczówki do nawadniania roślin w Parku Niepodległości. 

Nowacki dodał także, że pomimo tych trudności, obecnie zlecono wykonanie rzędnych kanalizacji deszczowej, a także podłączenie ul. Lipowej do istniejącego systemu kanalizacji deszczowej Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach. Inwestycja ta ma na celu poprawę sytuacji zarówno dla kierowców, jak i pieszych, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa i komfortu poruszania się po tej ulicy.

Dziś część ulicy Lipowej została wyłączona z ruchu. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach.

Problem z odbiorem deszczówki występuje od wielu lat także na ul. Kopernika, obok przejścia dla pieszych do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Oborniki.

 

W Domu Kultury w Objezierzu odbyło się spotkanie wigilijne. Organizatorem jego był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.
Miło nam poinformować, że Krzysztof Nowacki – prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach – został zaproszony do rozmowy w programie HydroFON, który porusza najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce.
W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, przy Pomniku Solidarności na Placu Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tamtych tragicznych wydarzeń.
W dniu 8 grudnia 2025 roku w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyło się spotkanie Lokalnego Partnerstwa ds. wody w powiecie obornickim, organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
W czwartek 11 grudnia prezes  PWiK Oborniki – Krzysztof Nowacki podpisał w Warszawie umowę z Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Robertem Gajdą, przy udziale Roberta Markiewicza, Dyrektora Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu.
Reprezentantki LGD Kraina Trzech Rzek wzięły udział w szkoleniu dla Ośrodków Działaj Lokalnie w Warszawie.
W powiecie obornickim wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli w tym roku do 14 rodzin. Za każdą z nich stoi inny zupełnie inna historia, ale jedno pozostaje wspólne: ogromna potrzeba wsparcia. To pomoc, która nie tylko spełnia materialne potrzeby, ale daje coś więcej - wiarę w dobro.