Przejdź do głównej treści

Kierowcy się skarżą. Most czeka kolejny remont!

| Łukasz | Lokalne

Mały most przez Wartę ma zostać ponownie zamknięty. Sprawa jest poważna

Remont mostu w 2024 roku

Okres letni 2024 roku był dla kierowców w naszym regionie prawdziwym horrorem. Remont małego mostu w Obornikach spowodował ogromne utrudnienia w ruchu drogowym. Nawet piesi czasowo nie mogli korzystać z tej przeprawy. Koszmar lata 2024 roku ma powrócić.

Skargi kierowców

Komfort przeprawiania się przez mały most po remoncie zdecydowanie się poprawił. Nowa nawierzchnia zdecydowanie lepiej sprawdza się, aniżeli ułożone wcześniej drewno. Jest jednak problem, którego nie udało się rozwiązać. Szerokość jezdni nie spełnia wymogów do prowadzenia ruchu dwukierunkowego. Most musi być poszerzony! Kierowcy zwracali uwagę na problem mijania się na przeprawie już dawno temu. Teraz ten problem ma zostać rozwiązany. Niestety będzie to oznaczać kolejne zamknięcie mostu i to na długo.

Aktualizacja: Informacja o zamykaniu mostu to oczywiście żart z okazji Prima Aprillis. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy Państwu choć trochę radości.

 

Podczas obchodów Dni Obornik,  27 czerwca 2025, odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Ceremonia składała się z czterech części, w trakcie których wręczono wyróżnienia dla firm, instytucji i osób szczególnie zasłużonych dla Gminy Oborniki.
W tym roku ponownie w ramach Dni Obornik w piątek, 27 czerwca, odbędzie się Dzień Profilaktyki Zdrowia, pod hasłem „GO po zdrowie!”. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z różnych darmowych badań.
Przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej w Obornikach ruszyła kolejna inwestycja wodociągowo-kanalizacyjna realizowana przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. To część szerszego programu obsługi prywatnych inwestorów, który z powodzeniem funkcjonuje na terenie gminy.
Od 2018 roku w Polsce obowiązuje prawo, nakładające na władze samorządowe obowiązek sporządzania raportu o stanie gminy. Regulacje te mają zastosowanie zarówno do gmin, powiatów, jak i województw.
Zgodnie z wnioskiem podpisanym przez Burmistrza Zaranka zwołana jest w dniu 18.06.2025 w trybie nadzwyczajnym sesja Rady Miejskiej w Rogoźnie.
Podczas XIII Sesji IX Kadencji Rady Gminy Ryczywół, radni nie udzielili wotum zaufania Wójtowi Romanowi Trzęsimiechowi za rok 2024.
W sobotnie, słoneczne południe – 14 czerwca 2025 roku – do Ryczywołu przybyła grupa zaprzyjaźnionych wolontariuszy Zakonu Joannitów z Niemiec. Julius Bardt, Moritz Hollmann, Friedrich Kippenberg oraz Fabian Reischauer przyjechali z kolejnym transportem sprzętu medycznego i pomocniczego, który zasil…