Przejdź do głównej treści

Ostatnie poprawki na DK11

| Łukasz | Lokalne

Wszyscy już przyzwyczailiśmy się do nieustannych korków na trasie Oborniki - Poznań. Trudno w to uwierzyć, ale wkrótce będą one już tylko wspomnieniem. Na DK11 trwają właśnie ostatnie prace.

Termin zakończenia prac został przedłużony przed GDDKiA na wniosek wykonawcy do końca listopada. W tej chwili trwają jeszcze prace przy malowaniu znaków poziomych oraz przy chodnikach. Dziś lekkie utrudnienia są na wysokości ul. Gołaszyńskiej, gdzie dodatkowo montowana jest bariera ochronna nad urwiskiem.

Gmina Oborniki złożyła wniosek do II etapu programu PKP PLK dotyczącego budowy bezkolizyjnego przejazdu przy ul. Łukowskiej. To ważny krok, ale warto jasno oddzielić fakty od oczekiwań.
Już w najbliższą niedzielę (8.02.2026) mieszkańcy ziemi rogozińskiej spotkają się, aby wspólnie upamiętnić tragiczne wydarzenia sprzed wieków.
Zumba, tabata, stretching i atrakcje dla dzieci – wszystko w jednym celu. W niedzielę 8 lutego w Obornikach odbędzie się Charytatywny Maraton Fitness, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Joanny Marcinkowskiej.
Obornicka komunikacja obsługuje dziś wszystkie linie. Silny poranny mróz nie spowodował opóźnień.
Warunki pogoda opóźniają prace budowlane przy budowie sali gimnastycznej w Chrustowie. Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie czasu realizacji zadania. 
Tak niskich temperatur dawno nie było w naszym regionie. W medialnym szumie wokół słusznej walki o dobro zwierząt nie możemy zapominać o ludziach – szczególnie o tych, którzy zimą są najbardziej narażeni.
16 stycznia 2026 r. w obornickim szpitalu  odbyła się wizyta autoryzacyjna mająca na celu weryfikację spełniania wymagań określonych w ustawie z dnia 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.