Przejdź do głównej treści

Henryk Janus wyróżniony odznaką "Za zasługi dla Województwa Wielopolskiego"

| Łukasz | Lokalne
Henryk Janus wyróżniony odznaką "Za zasługi dla Województwa Wielopolskiego"

Wieloletni radny Henryk Janus otrzymał odznakę honorową „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.  Wyróżnienie przyznaje Urząd Marszałkowski.

27 listopada podczas Sesji Rady Miejskiej miało miejsce bardzo doniosłe wydarzenie. Henryk Janus, który jako jedyny w Gminie Rogoźno nieprzerwalnie od 1990 roku piastuje funkcje Radnego, został wyróżniony odznaką honorową „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” przyznawaną przez Urząd Marszałkowski. Odznaczenie przyznaje się za działalności zawodową i społeczną które wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju województwa wielkopolskiego.

Członek Zarządu Powiatu Obornickiego Błażej Cisowski przybliżył portret Radnego Henryka Janusa, a wręczenia odznaczenia dokonał Dyrektor Departamentu Transportu Robert Pilarczyk. Uhonorowany Radny nie krył wzruszenia, dziękując za przyznane wyróżnienie.

Źródło, foto: Gmina Rogoźno

Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim. 
Za tydzień rozpoczyna się remont mostu na rzece Wełnie w miejscowości Wełna. Przeprawa na czas prowadzonych prac zostanie wyłączona z ruchu!
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że woda w ryczywolskim wodociągu nadaje się do celów spożywczych i gospodarczych.
Dziewiąty raz odbyła się Sesja Obornickiej Rady Seniorów w Obornikach. Była okazja m.in. do złożenia życzeń.