Przejdź do głównej treści

Warsztaty makramy w Uścikówcu (foto)

| Łukasz | Lokalne

W świetlicy w Uścikówcu odbyły się w piątkowe popołudnie warsztaty makramy.

Dziś w godzinach popołudniowych mieszkanki Uścikówca i bliskich miejscowości spotkały się na warsztatach makramy. W rolę instruktorek wcieliły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, realizujące projekt „Dla każdego coś fajnego, potrafimy zrobić coś z niczego” dzięki wsparciu LGD Kraina Trzech Rzek, Działaj Lokalnie,mPolsko Amerykańska Fundacja Wolności, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Uczestniczki kursu bardzo szybko nauczyły się węzłów ze sznurka, które pozwoliły na stworzenie przepięknych lampionów. W trakcie kursu na uczestniczki czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Panie z KGW.

Źródło, foto: Sołectwo Uścikówiec

Budowa obwodnicy Obornik w ciągu S11 czeka na postanowienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu — poinformowała wicewojewoda wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc.
Masz pomysł na działanie? Działasz społecznie? A może szukasz wsparcia dla swojej organizacji? W środę, 22 lipca, odbędzie się pierwsze spotkanie poświęcone Przystani NGO – inicjatywie stworzonej z myślą o integracji i rozwoju środowiska społecznego w gminie Oborniki.
Na początku sierpnia wystartuje nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2027 Gminy Rogoźno.
W piątkowy poranek LGD Kraina Trzech Rzek zorganizowała szkolenie dotyczące przygotowania wniosku o przyznanie pomocy na opracowanie koncepcji Smart Village.
Liczba i skala największych inwestycji na sieci dróg krajowych w Wielkopolsce pokazują, jak duże zmiany czekają układ transportowy regionu w najbliższych latach. Na różnych etapach przygotowania, przetargów i realizacji znajdują się obecnie 24 zadania o długości ponad 400 km - informuje Alina Cieśl…
Agroturystyka "Sołtysówka" zaprasza odwiedzających w weekendy, ale także w środy.
Gmina Oborniki pozyskała środki dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Azorek". Umowę o dofinansowanie została podpisana przez Burmistrza Obornik Tomasza Szramę i Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacka Bogusławskiego.