Przejdź do głównej treści

Coraz bliżej ukończenia remontu fontanny

| Łukasz | Lokalne
fot. oborniki.pl

W połowie sierpnia ma zakończyć się remont obornickiej fontanny. Prace są już bardzo zaawansowane.

Stara fontanna przy Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach była piękna, ale brakowało jej odpowiedniej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Teraz to się zmienia. Nowa fontanna nie tylko będzie estetycznym elementem naszej przestrzeni miejskiej, ale również funkcjonalnym. W ramach projektu powstaje także zdrój wodny – idealne miejsce, żeby się napić czystej, orzeźwiającej wody prosto z kranu.

Dlaczego zdrój wodny to takie świetne rozwiązanie? Woda z miejskich zdrojów jest regularnie badana i spełnia najwyższe normy jakości. To świetny sposób na gaszenie pragnienia w upalne dni, a także sposób na zmniejszenie ilości plastikowych butelek.

Fontanny i zdroje wodne w przestrzeni miejskiej pełnią wiele ważnych funkcji. Nie tylko poprawiają estetykę i są miejscem spotkań, ale także pomagają w ochładzaniu powietrza w gorące dni i wspierają lokalną przyrodę.

Źródło, foto: oborniki.pl

Od 28 listopada do 12 grudnia 2025 r. autobusy Zastępczej Komunikacji Autobusowej zatrzymają się na dwóch dodatkowych przystankach. Zmiana dotyczy dwóch kursów obsługiwanych w formule ZKA.
Przejazd kolejowy na ul. Kowanowskiej został zgodnie z planem zamknięty 24 listopada 2025 r., a prace potrwają do 8 grudnia. Mieszkańcy pytali, czy w tym czasie możliwe będzie przejście pieszo między Kowanowem a centrum miasta. Poprosiliśmy o wyjaśnienia Urząd Miejski oraz wykonawcę robót.
Redakcja eoborniki.pl zwróciła się do Urzędu Miejskiego z sześcioma pytaniami dotyczącymi inwestycji „Budowa drogi gminnej łączącej ul. Kowanowską z drogą krajową nr 11”. Mieszkańcy chcieli wiedzieć, dlaczego ul. Kowanowska straci bezpośredni wlot do DK11, co stanie się z sygnalizacją świetlną, a t…
Przedstawiciele Komisji Infrastruktury Sejmu RP odwiedzą w środę Oborniki. W planach jest spotkanie z samorządowcami i wizytacja dworca kolejowego. 
Budowa obwodnicy Rogoźna wyraźnie przyspiesza. Na nowym odcinku drogi wojewódzkiej formuje się rondo, a ekipy prowadzą intensywne prace przy oświetleniu, kanalizacji i infrastrukturze rowerowej. Inwestycja jest gotowa już w 71%.
Przedstawiciele władz lokalnych złożyli w piątek życzenia pracownikom socjalnym. 
Bistro Kultowa wygrała przetarg na wynajem lokalu gastronomicznego w Rogozińskim Centrum Kultury.