Przejdź do głównej treści

Burmistrz Rogoźna pogratulował sukcesów Zuzannie Ortyl

| Łukasz | Lokalne
fot. Gmina Rogoźno

Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek przekazał list gratulacyjny Zuzannie Ortyl.

18 czerwca Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek spotkał się z Zuzanną Ortyl z Zespołu Tanecznego Mażoretki Pa-Mar-Sze, by pogratulować za jej wspaniałe zwycięstwo podczas XXV Mistrzostw Polski Mażoretek w Kędzierzyn-Koźle. Rogoźnianka zdobyła pierwsze miejsce w konkurencji 2 x Flaga Solo Seniorki oraz trzecie miejsce w konkurencji 2 x Baton Solo Seniorki.

Burmistrz pogratulował Zuzannie Ortyl talentu oraz tego, że w tak fantastyczny sposób, tanecznym krokiem reprezentuje i Gminę Rogoźno. W dowód wdzięczności przekazał list gratulacyjny oraz upominki i kartę podarunkową życząc dalszych równie wybitnych sukcesów.

Prezesem Polskiego Czerwonego Krzyża w Obornikach została wybrana Alicja Rezlewicz-Frąckowiak. 
Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk podpisała umowy na dofinansowanie kluczowych inwestycji drogowych w naszym regionie. Do powiatu obornickiego oraz gmin Oborniki i Rogoźno trafią miliony złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Od 10 marca pasażerowie podróżujący pociągami na trasie między Obornikami a Rogoźnem muszą przygotować się na istotną zmianę w organizacji ruchu. Koleje Wielkopolskie, reagując na liczne prośby mieszkańców sołectwa Parkowo, zdecydowały o przeniesieniu przystanku Zastępczej Komunikacji Autobusowej.
Od 08.03.2026 r. na odcinku kolejowym Oborniki – Rogoźno wprowadzone zostaną czasowe zmiany w ruchu pociągów. Za połączenia regionalne pojadą autobusy zastępcze, a część składów dalekobieżnych zostanie skierowana objazdami. Utrudnienia potrwają do 26.03.2026 r.
Gmina Rogoźno pozyskała łącznie 251 660 zł z funduszy Województwa Wielkopolskiego na kluczowe działania prośrodowiskowe. Środki te zostaną podzielone na poprawę jakości wód w jeziorach oraz stworzenie strategii klimatycznych. 
To jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w gminie Oborniki. 10.04.2026 r. w Centrum Rekreacji Oborniki odbędzie się IV Kongres Firm. W programie: AI w biznesie, marketing, przywództwo i networking.
27.02.2026 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach gościła Wicewojewodę Wielkopolską Karolinę Fabiś-Szulc. Rozmowy dotyczyły realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej oraz planów na 2026 rok.