Przejdź do głównej treści

Burmistrz Rogoźna wybrał zastępcę i dyrektora centrum kultury

| Marcin | Lokalne
foto: UM Rogoźno
foto: UM Rogoźno

Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek powołał 03.06.2024 r., Macieja Gracza na stanowisko Zastępcy Burmistrza Rogoźna oraz Martę Sygnecką na stanowisko Pełniącej Obowiązki Dyrektora Rogozińskiego Centrum Kultury.

Pan Maciej Gracz ma już doświadczenie w pracy dla samorządu, w latach 2010 – 2014 był członkiem Rady Powiatu IV kadencji. W ostatnich wyborach startował do Rady Miejskiej w Rogoźnie, bez sukcesu, nie uzyskał mandatu radnego.

Burmistrz Zaranek w czasie mianowania nowych osób na stanowiska podkreślił, iż zależy mu na tym, aby wykorzystać potencjał mieszkańców Gminy Rogoźno, a powołane osoby oprócz kompetencji, pasji i zapału posiadają odpowiednie predyspozycje do pełnienia powierzonych funkcji.

foto: UM Rogoźno

źródło: UM Rogoźno

Gmina Rogoźno otrzymała 1 992 443,22 zł dofinansowania na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycja ma usprawnić segregację odpadów i zwiększyć możliwości ich ponownego wykorzystania.
W Starostwie Powiatowym w Obornikach ustalono organizację ruchu na czas remontu mostu na Wełnie. Piesi nie stracą przejścia, a auta pojadą wahadłowo z priorytetem dla kierunku do Rynku rano.
Pod koniec czerwca ma rozpocząć się przebudowa mostu na Wełnie przy ul. Czarnkowskiej w Obornikach. W tym samym czasie ruszyć ma także przebudowa ul. Ks. Szymańskiego i budowa ronda przy poczcie. Mieszkańcy mogą jeszcze wziąć udział w konsultacjach dotyczących organizacji ruchu i przeprawy dla pies…
Od 12.05.2026 r. kierowcy w Parkowie pojadą objazdem. Zmiany mają związek z budową drugiego toru kolejowego i nowej przeprawy mostowej na Warcie przy linii kolejowej nr 354.
Po wielu miesiącach prac otwarty zostanie most na rzece Wełnie w miejscowości Wełna w gminie Rogoźno. Przeprawa po przebudowie umożliwi ruch pojazdów o masie do 40 ton i przywróci pełne połączenie ważnej trasy dla całego regionu.
W sobotę 9 maja w Rogoźnie odbędzie się akcja znakowania rowerów. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oznaczyć swoje jednoślady na parkingu Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego.
Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem.