Przejdź do głównej treści

Biało-czerwona na 11 listopada!!!

| Lokalne

Biało-czerwona na 11 listopada!!!Jak ogromne znaczenie dla Polaków ma NIEPODLEGŁOŚĆ? Jak bardzo potrafimy zamanifestować, że jesteśmy POLAKAMI? Dla wielu z nas odpowiedzi na tego typu pytania są oczywiste. Świat zmienił się bardzo mocno od czasu gdy nasi przodkowie walczyli o NASZĄ WOLNOŚĆ, wielu z nich poniosło najwyższą cenę. Bez wielkiej polityki, po prostu z potrzeby serca i potrzeby zamanifestowania POLSKOŚCI zachęcamy do uczestnictwa w wszystkich uroczystościach rocznicowych.

Jeżeli nie uda się wam być w miejscu w którym wspólnie można zamanifestować polskość- WYWIEŚCIE FLAGĘ na swoim domu, w oknie.

Powiatowe obchody obchodzone będą w Rogoźnie. Już od godziny 9:40 rozpocznie się uroczysty przemarsz z ul. Nowej do kościoła św. Wita, gdzie od godziny 10 odprawiana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. O godzinie 11 rozpocznie się oficjalna część obchodów na Placu Powstańców Wielkopolskich.

O godzinie 12:30 w Ośrodku Kultury w Rogoźnie rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych na góralską nutę w wykonaniu Folk Kapeli Góralskiej “HORA” – to może być ciekawe. W Rogoźnie jeszcze o godzinie 17, również w Ośrodku Kultury – Śpiewanie piosenek patriotycznych.

W Obornikach uroczystości rozpoczną się o godzinie 16 Mszą świętą za ojczyznę. Po mszy uczestnicy w przemarszu ulicami miasta dojdą pod pomnik Bohaterów II Wojny Światowej i tam w blasku pochodni odbędzie uroczysty apel.

Ryczywół Święto Niepodległości uczci mszą święta o godzinie 10 oraz uroczystym apelem na Rynku. O godzinie 16 odbędzie się część artystyczna w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole.

Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w tych wydarzeniach. Wielu z Państwa zwyczajowo przychodzi w takie dni na Plac Powstańców czy pod pomnik Bohaterów II Wojny Światowej, nie stójcie na chodniku, nie przyglądajcie się - weźcie w tym udział!!!

W dniu 8 grudnia 2025 roku w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyło się spotkanie Lokalnego Partnerstwa ds. wody w powiecie obornickim, organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
W czwartek 11 grudnia prezes  PWiK Oborniki – Krzysztof Nowacki podpisał w Warszawie umowę z Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Robertem Gajdą, przy udziale Roberta Markiewicza, Dyrektora Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu.
Reprezentantki LGD Kraina Trzech Rzek wzięły udział w szkoleniu dla Ośrodków Działaj Lokalnie w Warszawie.
W powiecie obornickim wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli w tym roku do 14 rodzin. Za każdą z nich stoi inny zupełnie inna historia, ale jedno pozostaje wspólne: ogromna potrzeba wsparcia. To pomoc, która nie tylko spełnia materialne potrzeby, ale daje coś więcej - wiarę w dobro.
6 grudnia w Warszawie odbyło się uroczyste zebranie Zarządu Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, podczas którego wyróżniono organizatorów najważniejszych imprez sezonu oraz medalistów międzynarodowych zawodów.
8 grudnia 2025 roku dokonano odbioru prac remontowych na drodze gminnej Tłukawy–Igrzyna. To kolejny krok w poprawie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się mieszkańców naszej gminy - informuje ryczywol.pl
Rogozińscy urzędnicy zareagowali na wchodzenie na teren ronda, gdzie wiele osób robi sobie zdjęcia z bombką.