Skip to main content

Chcą poprawić bezpieczeństwo na drodze Oborniki - Murowana Goślina

| Łukasz | Lokalne

Burmistrz Obornik Tomasz Szrama i radny Rady Miejskiej Adam Stańko wzięli udział w spotkaniu, podczas którego podpisano list intencyjny ws. przebudowy DW187.

Przedstawiciele Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka: Przewodniczący Zarządu ZMPZ Marian Szkudlarek i Członek Zarządu ZMPZ Marcin Wojtkowiak oraz Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisali list intencyjny ws. przebudowy drogi wojewódzkiej nr 187.

Podpisanie listu intencyjnego jest deklaracją stron do podjęcia wspólnych działań w zakresie opracowania koncepcji przebudowy drogi wojewódzkiej nr 187, która łączy Murowaną Goślinę z Obornikami. Data podpisania listu intencyjnego okazała się symboliczną, ponieważ dzień wcześniej został wyłoniony wykonawca obwodnicy Obornik w ciągu drogi krajowej S11, z którą docelowo ma łączyć się przebudowana droga nr 187.

Podpisujący zwrócili uwagę na to, że przebudowa drogi to szansa na aktywizację terenów gospodarczych, poprawę bezpieczeństwa w ruchu pieszym, rowerowym oraz samochodowym, a także szybszy i bardziej komfortowy dojazd mieszkańców północnej części powiatu poznańskiego nad morze. Podkreślili także, jak ważna i obiecująca jest współpraca międzygminna oraz ta w ramach jednej z najbardziej aktywnych aglomeracji w Polsce, czyli Metropolii Poznań.

Sygnatariusze listu zadeklarowali podjęcie wspólnych działań na rzecz wypracowania koncepcji przebiegu drogi, optymalnej w zakresie finansowym, technicznym oraz prawnym.

Podpisanie listu odbyło się podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 20 marca 2024 r. w Czerwonaku. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina – Justyna Radomska, Przewodniczący Rady Miejskiej Murowana Goślina – Bogusław Frąckowiak oraz Radny Rady Miejskiej Oborniki – Adam Stańko.

Źródło, foto: oborniki.pl

Przetarg na budowę obwodnicy Rogoźna – otwarcie ofert

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu ogłosił dzisiaj wynik otwarcia ofert w przetargu na budowę obwodnicy Rogoźna.

Bieg Superbohaterów

W sobotę 13 kwietnia 2024 odbył się w Obornikach na Żwirkach, Bieg i Marsz Nordic Walking Charytatywny "Bieg Superbohaterów".

Rogoźno pomaga Kasi

Zachęcamy do udziału w imprezie charytatywnej w Rogoźnie 14.04.2024! Zebrane pieniądze mają wesprzeć leczenie Kasi. Masa dobrych słów, sama chęć pomagania – bezcenne!

Modernizacja budynku komunalnego w Ryczywole przy ul. Mickiewicza 14

Zakończyła się modernizacja budynku komunalnego przy ul. Mickiewicza 14 w Ryczywole.

W OOK w Obornikach, trwa Festiwal Rzemiosła

Jeszcze warto odwiedzić dziedziniec OOK, gdzie od godziny 10:00 trwa zorganizowany przez Cech Rzemiosł Różnych w Obornikach oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – Festiwal Rzemiosła.

Oborniki. Powstanie miasteczko ruchu drogowego

Spółka Avenir Polska wykona miasteczko ruchu drogowego. Inwestycja powstanie w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

Szczegóły protestu rolników w Obornikach

Protest odbywać się będzie 4 kwietnia 2024r. od godziny ok. 10:00, na fragmencie ulicy Piłsudskiego w Obornikach. Zablokowany będzie krótki odcinek ul. Piłsudskiego od ul. Młyńskiej do żabki przy ul. Szpitalnej. Ulica Szpitalna będzie przejezdna!