Przejdź do głównej treści

I Wicewojewoda z wizytą w Obornikach

| oborniki.pl | Lokalne

W czwartek, 14 marca na zaproszenie Starosty Obornickiego Zofii Koteckiej Oborniki odwiedziła I Wicewojewoda Wielkopolski Karolina Fabiś-Szulc.

W spotkaniu udział wzięli także Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, Wicestarosta Waldemar Cyranek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Paweł Drewicz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Michał Bogacz, Radna Powiatowa Katarzyna Woźniak, Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Michał Cieciora, Naczelnik Wydziału Informatyzacji, Promocji i Rozwoju Jakub Przybysz oraz zaproszeni goście – Magdalena i Adrian Krupczyńscy, przedsiębiorcy z Rogoźna działający w sektorze oświaty.

Podczas rozmów poruszono m.in. temat braku w Obornikach terenowego biura paszportowego. Władze Powiatu Obornickiego od kilku lat starają się o jego utworzenie w Starostwie Powiatowym. I Wicewojewoda wyraziła duże zrozumienie dla tej potrzeby i zadeklarowała gotowość do dalszych rozmów w tej sprawie, a także chęć współpracy w zakresie pozostałych zadań realizowanych przez Starostę, które pozostają pod nadzorem Wojewody. Podczas wizyty Wicewojewoda Karolina Fabiś-Szulc zapoznała się również z planowaną wspólnie przez Powiat Obornicki i Gminę Oborniki inwestycją, polegającą na przebudowie ul. Powstańców Wielkopolskich w Obornikach. Burmistrz Obornik Tomasz Szrama przedstawił także założenia jednej z kluczowych dla oborniczan inwestycji, czyli przebudowy tzw. „małego mostu” w Obornikach.

Źródło, foto: oborniki.pl

Gmina Rogoźno otrzymała 1 992 443,22 zł dofinansowania na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycja ma usprawnić segregację odpadów i zwiększyć możliwości ich ponownego wykorzystania.
W Starostwie Powiatowym w Obornikach ustalono organizację ruchu na czas remontu mostu na Wełnie. Piesi nie stracą przejścia, a auta pojadą wahadłowo z priorytetem dla kierunku do Rynku rano.
Pod koniec czerwca ma rozpocząć się przebudowa mostu na Wełnie przy ul. Czarnkowskiej w Obornikach. W tym samym czasie ruszyć ma także przebudowa ul. Ks. Szymańskiego i budowa ronda przy poczcie. Mieszkańcy mogą jeszcze wziąć udział w konsultacjach dotyczących organizacji ruchu i przeprawy dla pies…
Od 12.05.2026 r. kierowcy w Parkowie pojadą objazdem. Zmiany mają związek z budową drugiego toru kolejowego i nowej przeprawy mostowej na Warcie przy linii kolejowej nr 354.
Po wielu miesiącach prac otwarty zostanie most na rzece Wełnie w miejscowości Wełna w gminie Rogoźno. Przeprawa po przebudowie umożliwi ruch pojazdów o masie do 40 ton i przywróci pełne połączenie ważnej trasy dla całego regionu.
W sobotę 9 maja w Rogoźnie odbędzie się akcja znakowania rowerów. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oznaczyć swoje jednoślady na parkingu Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego.
Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem.