Przejdź do głównej treści

Obornicki Orlik doczeka się modernizacji

| Łukasz | Lokalne

Obornicki Orlik przejdzie kompleksową modernizację. Eksploatowany jest już od 2010 roku.

Liczba powstających stowarzyszeń i klubów w Gminie Oborniki jest duża. Aktywność fizyczna jest możliwa m.in. dużej bazie obiektów sportowych. Te jednak przez lata eksploatacji zużywają się i wymagana jest interwencja. Jako pierwszy pod uwagę wzięto Orlik. Sztuczne boisko na obornickim osiedlu jest przykładem na zapotrzebowanie tego typu obiektów. O pozyskanych środkach na jego modernizację poinformował Urząd Miejski w Obornikach. 

Obornicki Orlik powstał w 2010 roku i od samego początku był niezwykle intensywnie użytkowany. Systematycznie prowadzone prace pielęgnacyjne umożliwiają nadal bezpiecznie korzystanie z niego, ale widoczne są już ślady zużycia nawierzchni każdego z boisk, zmieniła się w międzyczasie technologia, kompleksowej modernizacji musi zostać poddane również oświetlenie - czytam na stronie urzędu. 

Inwestycja ta ma wynieść ok. 300 tys. zł. 

Gmina pozyskała 50% wartości kosztorysu inwestorskiego z Ministerstwa Sportu i Turystyki - mówi prezes PWiK Sp. z o.o. Krzysztof Nowacki. Środki z tego programu przeznaczone są na modernizację kompleksów sportowych. „Moje Boisko – Orlik 2012” – edycja 2023 gwarantuje 50% środków. Odnowiony Orlik ma być dostępny dla mieszkańców naszej gminy jeszcze w tym roku - wyjaśnia prezes Nowacki.

W spotkaniu na Orliku udział wziął poseł Jakub Rutnicki, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama wraz z pracownikami urzędu, radni Ariel Mańczak i Jarosław Paulus oraz prezes PWiK Krzysztof Nowacki.

Jeszcze tylko dziś można wesprzeć Schronisko „Azorek” w Obornikach, które pomaga zwierzętom nie tylko z gminy Oborniki, ale także z całego powiatu i okolic. Każda miseczka karmy to 5 zł – realna pomoc dla głodnych psów i kotów.
W grudniu rozpoczęła się wymiana pokrycia dachowego w budynku dawnej Gromadzkiej Rady Narodowej w Parkowie. Jest to pierwszy etap prac.
Zakończyła się inwestycja przy ul. Starorzecznej w Obornikach. Teren w rejonie prokuratury został gruntownie uporządkowany, zyskał nową nawierzchnię, oświetlenie i zieleń.
Czworo dzieci nagle straciła ojca. Nagła śmierć mieszkańca Siernik postawiła rodzinę w dramatycznej sytuacji.
Centrum handlowe Aura Park w Obornikach wprowadza system opłat parkingowych. Urządzenia obsłuży aplikacja APCOA Flow. Co ciekawe, na tablicach informacyjnych pojawiło się określenie „parkometry” – choć właściwsze wydaje się słowo „parkomaty”.
W Rogoźnie ma zostać zainstalowane lodowisko. Umiejscowione zostanie ono na Placu Karola Marcinkowskiego.
Nocne opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem spowodowały utrudnienia na wielu drogach.