Skip to main content


Wymiana źródła ogrzewania w budynku komunalnym przy ul. Nowej 1

| Łukasz | Lokalne
fot. UG Ryczywół

W Ryczywole zakończyły się roboty budowlane związane z budową kotłowni w budynku komunalnym.

Wymiana źródła ogrzewania w budynku komunalnym ul. Nowa 1 - to nazwa projektu, który został zrealizowany w Ryczywole. Przed tygodniem dokonano czynności odbiorowych. Wartość zadania wyniosła 244173,99 zł. Poinformowała o tym strona ryczywolskiego urzędu.

Dnia 24 stycznia 2024 r. Wójt Gminy- Pan Henryk Szrama odebrał roboty budowlane dotyczące inwestycji pn.: „Wymiana źródła ogrzewania w budynku komunalnym ul. Nowa 1”. Prace realizowała firma P.I.H. KANVEX ALEXANDER ALVA, z siedzibą w Chodzieży, za kwotę 244 173,99 zł. Całość zadania sfinansowana została ze środków własnych gminy. W ramach inwestycji w obiekcie wykonano kotłownię zautomatyzowaną na pellet, o mocy 160 kW. Kotłownia składa się z dwóch bezobsługowych jednostek kotłowych: kotła o mocy 90kW i kotła o mocy 70kW. Oba kotły opalane pelletem drzewnym. Podczas czynności odbiorowych obecni byli również: Przedstawiciel Firmy – Pan Mateusz Dąbrowski, Inspektor Nadzoru – Pan Łukasz Maciejewski oraz Pan Cezary Świst, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Łukasz Krzyśko, Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju – Pani Natalia Janus i referent ds. planowania inwestycji i zarządzania drogami – Pani Żaneta Mielcarek.

Fot. UG Ryczywół

Co z lokalizacją wieży telekomunikacyjnej w Łukowie?

Inwestycje celu publicznego z zakresu łączności publicznej posiadają szczególne ułatwienia w polskim prawie. Regulują je zapisy art. 46 Ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Chodzi o inwestycje związane z budową wież z instalacją radiokomunikacyjną.

Pociąg Jubilat wraca. Co czeka nas jeszcze na stacji Oborniki Wielkopolskie?

Pociąg Jubilat o godz. 14:03 ruszył w podróż powrotną do Poznania. Do stacji końcowej dotrze o godz. 18:54. Zanim jednak tak się stanie czeka nas jeszcze sporo atrakcji. 

Pociąg Jubilat zatrzymał się w Rogoźnie (foto)

Specjalny pociąg Jubilat zatrzymał się m.in. na stacji Rogoźno Wielkopolskie.

Uczniowie ze szkoły w Rożnowie odwiedzili burmistrza

W piątek 17 maja w Urzędzie Miejskim w Obornikach gościli uczniowie ze szkoły w Rożnowie. Przyjął ich burmistrz Tomasz Szrama. 

Adrian Pilarski sołtysem w Nieczajnie

Nieczajna ma nowego sołtysa. Został nim Adrian Pilarski.

Mieszkańcy Rożnowa i Wymysłowa wybrali sołtysów

Urszula Warguła została wybrana ponownie na gospodarza Wymysłowa. 

Oborniki. Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Gołaszyńskiej

Pod koniec kwietnia ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej od skrzyżowania DK 11 z ul. Gołaszyńską, długość nowej ścieżki to niecałe 1000m.