Przejdź do głównej treści

Festyn rodzinny w Górce (foto)

| Łukasz | Lokalne

W Sołectwie Górka mieszkańcy ropoczęli wakacje od wspólnego festynu. 

Odebrane świadectwa szkolne i w końcu wakacje! Rozradowane buzie dzieci i młodzieży wskazywały jednoznacznie, że czas na odpoczynek i zabawę. Ten moment zaakacentowali mieszkańcy Górki 25 czerwca. Wspólnymi siłami przygotowali szereg atrakcji dla dzieci. Było dużo zabaw, ale szczególną uwagą cieszyły się magiczne pokazy baniek i piana party. Koło Gospodyń Wiejskich serwowało pizzę, kiełbaski z grilla i ciiasto. Taki rodzinny festyn nie mógł się odbyć oczywiście bez waty cukrowej i lodów dla najmłodszych. 

Kolejny raz widać, że wspólne zaangażowanie mieszkańców przynosi wspaniałe efekty. 

 

 

Od 10 marca pasażerowie podróżujący pociągami na trasie między Obornikami a Rogoźnem muszą przygotować się na istotną zmianę w organizacji ruchu. Koleje Wielkopolskie, reagując na liczne prośby mieszkańców sołectwa Parkowo, zdecydowały o przeniesieniu przystanku Zastępczej Komunikacji Autobusowej.
Od 08.03.2026 r. na odcinku kolejowym Oborniki – Rogoźno wprowadzone zostaną czasowe zmiany w ruchu pociągów. Za połączenia regionalne pojadą autobusy zastępcze, a część składów dalekobieżnych zostanie skierowana objazdami. Utrudnienia potrwają do 26.03.2026 r.
Gmina Rogoźno pozyskała łącznie 251 660 zł z funduszy Województwa Wielkopolskiego na kluczowe działania prośrodowiskowe. Środki te zostaną podzielone na poprawę jakości wód w jeziorach oraz stworzenie strategii klimatycznych. 
To jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w gminie Oborniki. 10.04.2026 r. w Centrum Rekreacji Oborniki odbędzie się IV Kongres Firm. W programie: AI w biznesie, marketing, przywództwo i networking.
27.02.2026 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach gościła Wicewojewodę Wielkopolską Karolinę Fabiś-Szulc. Rozmowy dotyczyły realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej oraz planów na 2026 rok.
Zarząd Powiatu Obornickiego 26.02.2026 r. ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2026 roku. Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dotacje m.in. na edukację, kulturę, sport, turystykę i wypoczynek dzieci i młodzieży.
Gmina Oborniki otrzyma ponad 11 mln zł na zwiększenie konkurencyjności komunikacyjnej. Środki na inwestycje samorząd pozyska z Metropolii Poznań.