Przejdź do głównej treści

Inspekcja Sanitarna zaktualizowała wykaz kąpielisk dopuszczonych do kąpieli!

| MP | Lokalne

Państwowa Inspekcja Sanitarna zaktualizowała wykaz kąpielisk z wodą nienadającą się do kąpieli, aktualizacja dotyczy Jeziora Rogozińskiego.

W zaktualizowanym wykazie oba kąpieliska nad Jeziorem Rogozińskim zostały zamknięte z uwagi na występowanie śniętych ryb. Przypominamy, że wcześniejszy komunikat z 30.06.2023 dotyczył tylko Kąpieliska za Jeziorem, obecnie potwierdzono wodę niezdatna do kapieli z uwagi na występowanie śniętych ryb również na Kąpielisku miejskim w Rogoźnie!

Sytuacja jest trudna i nieszczęśliwa szczególnie dla dzieci, które zamiast korzystać z uroków jeziora, nie mogą w letnie dni korzystać z kąpieli. Czy będzie to możliwe w najbliższych dniach? Wiemy, że prowadzone są badania w celu określenia przyczyn śnięcia ryb. Jakikolwiek zostanie określony wynik badań, nie zlikwiduje on przyczyny, jakim jest zanieczyszczenie wody w Jeziorze Rogozińskim i jego dopływach.

W najbliższych dniach, jesteśmy umówieni na wywiad z przedstawicielami UM w Rogoźnie w sprawie śniętych ryb, liczymy na informacje o konkretnych działaniach w tej sprawie!

kapieliska 3 07 2023

źródło: https://sk.gis.gov.pl/

Od 28 listopada do 12 grudnia 2025 r. autobusy Zastępczej Komunikacji Autobusowej zatrzymają się na dwóch dodatkowych przystankach. Zmiana dotyczy dwóch kursów obsługiwanych w formule ZKA.
Przejazd kolejowy na ul. Kowanowskiej został zgodnie z planem zamknięty 24 listopada 2025 r., a prace potrwają do 8 grudnia. Mieszkańcy pytali, czy w tym czasie możliwe będzie przejście pieszo między Kowanowem a centrum miasta. Poprosiliśmy o wyjaśnienia Urząd Miejski oraz wykonawcę robót.
Redakcja eoborniki.pl zwróciła się do Urzędu Miejskiego z sześcioma pytaniami dotyczącymi inwestycji „Budowa drogi gminnej łączącej ul. Kowanowską z drogą krajową nr 11”. Mieszkańcy chcieli wiedzieć, dlaczego ul. Kowanowska straci bezpośredni wlot do DK11, co stanie się z sygnalizacją świetlną, a t…
Przedstawiciele Komisji Infrastruktury Sejmu RP odwiedzą w środę Oborniki. W planach jest spotkanie z samorządowcami i wizytacja dworca kolejowego. 
Budowa obwodnicy Rogoźna wyraźnie przyspiesza. Na nowym odcinku drogi wojewódzkiej formuje się rondo, a ekipy prowadzą intensywne prace przy oświetleniu, kanalizacji i infrastrukturze rowerowej. Inwestycja jest gotowa już w 71%.
Przedstawiciele władz lokalnych złożyli w piątek życzenia pracownikom socjalnym. 
Bistro Kultowa wygrała przetarg na wynajem lokalu gastronomicznego w Rogozińskim Centrum Kultury.