Przejdź do głównej treści

Oborniki. Na ul.Polnej wylewany jest asfalt

| MP | Lokalne

Remont ulicy Polnej powoli zmierza do finału. Do 19.05 spodziewajcie się jeszcze większych utrudnień.

Do 19 maja wykonawca ma wykonywać prace związane z układaniem nawierzchni bitumicznych na całym odcinku drogi – od przejazdu kolejowego do ulicy Kowanowskiej. Prace prowadzone będą w godzinach 7-19 z ręcznym kierowaniem ruchem.

Całe przedsięwzięcie polega na przebudowie jezdni o szer. 6m i dł. ok. 1,232 km wraz z urządzeniami służącymi odwodnieniu drogi, istniejącej infrastruktury kolidującej z rozbudową drogi, rowu na dł. ok. 750 m na rurociąg – kanalizację deszczową. Ponadto ma powstać ścieżka pieszo-rowerowa o dł. ok. 1,353 km, przystanek autobusowy oraz oświetlenie drogowe.

Koszt całego przedsięwzięcia to 12 843 068,52 PLN, dofinansowanie wynosi 7 705 089,00 PLN , 60% inwestycji.

Nadia Janka była gościem Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka. Powodem były sukcesy rogozińskiej nastolatki.
Powiat Obornicki pozyskał pożyczkę z Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju. Pozwoli ona zbudować boisko przy Zespole Szkół i. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie.
Już w grudniu ulice regionu rozświetli świąteczny konwój aut i sań – Moto Mikołajki 2025! Święty Mikołaj wraz z elfami i Grinchem odwiedzi dzieci, które czekają na prezenty, uśmiech i sporą dawkę świątecznej magii.
Po zakończeniu prac przy wymianie pieca w Świetlicy Wiejskiej w Nowołoskońcu mieszkańcy znów spotkają się w odnowionym budynku. Już 8 listopada o godz. 18:00 odbędzie się tam Dzień Seniora – z poczęstunkiem, biesiadą i pokazem ratowniczym OSP.
Pojazd Polaris RZR TRAIL S 1000 został wybrany przez Komendę Powiatową Policji w Obornikach ze względu na swoje właściwości terenowe, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania - pisze w piśmie w odpowiedzi na nasze pismo Komenda Powiatowa Policji w Obornikach.
W Jaraczu intensywnie myślą o zbliżających się małymi krokami świętach Bożego Narodzenia.
Przed budową nowego boiska przy ul. Objezierskiej w Obornikach zebrano ziemię i trawę. Dokąd ona trafiła?