Przejdź do głównej treści

Błażej Pacholski gospodarzem Ocieszyna od 12 lat

| Łukasz | Lokalne

Błażej Pacholski jest Sołtysem Ocieszyna od 2011 roku. W międzyczasie został wybrany również radnym miejskim.

19 kwietnia 2011 roku odbyły się w Ocieszynie wybory sołeckie. Zgłoszono aż 5 kandydatur. Wśród nich był ustępujący sołtys Dariusz Mysiak. Na zebraniu było 89 osób, a głosy mieszkańcy rozdysponowali następująco: 59:9:9:11:1. Błażej Pacholski otrzymał 65% głosów zebranych. W kolejnych wyborach był już jedynym kandydatem.

W trakcie swego urzędowania udało się Pacholskiemu zrealizować wiele inwestycji. Największą była budowa świetlicy wiejskiej. Udało się także pozyskać wóz strażacki. Wieś nastawiona jest na projekty ekologiczne i wszelkie działania podporządkowywane są tej idei.

W 2014 roku został wybranym także radnym miejskim. 4 lata później mieszkańcy regionu ponownie mu zaufali. W Radzie Miejskiem jest Przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Wiceprzewodniczącym Komisji Skarg i Wniosków.

Przewodniczył też obradom specjalnych komisji do spraw przebiegu S11 przez gminę Oborniki, w efekcie której wypracowany został wariant społeczny zaakceptowany przez mieszkańców oraz komisji celowej w sprawie sposobu i zasad odbioru nieczystości płynnych z terenów niepodłączonych do kanalizacji sanitarnej.

Jak podkreśla Pacholski, udało się doprowadzić wiele spraw dzięki dobrej współpracy z Burmistrzem Obornik Tomaszem Szramą, pracownikami urzędu miejskiego, radnymi, soltysami i mieszkańcami.

Na zdjęciu Błażej Pacholski podczas dożynek gminnych organizowanych przez Ocieszyn w 2012 roku. 

Mieszkańcy Osiedla Muzyków w Rożnowie ponownie chcą zorganizować wiosenne sprzątanie pobliskiego lasu. Akcja ma charakter społeczny. Największym problemem są głównie butelki po alkoholu – powtarza się to każdego roku.
Prezesem Polskiego Czerwonego Krzyża w Obornikach została wybrana Alicja Rezlewicz-Frąckowiak. 
Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk podpisała umowy na dofinansowanie kluczowych inwestycji drogowych w naszym regionie. Do powiatu obornickiego oraz gmin Oborniki i Rogoźno trafią miliony złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Od 10 marca pasażerowie podróżujący pociągami na trasie między Obornikami a Rogoźnem muszą przygotować się na istotną zmianę w organizacji ruchu. Koleje Wielkopolskie, reagując na liczne prośby mieszkańców sołectwa Parkowo, zdecydowały o przeniesieniu przystanku Zastępczej Komunikacji Autobusowej.
Od 08.03.2026 r. na odcinku kolejowym Oborniki – Rogoźno wprowadzone zostaną czasowe zmiany w ruchu pociągów. Za połączenia regionalne pojadą autobusy zastępcze, a część składów dalekobieżnych zostanie skierowana objazdami. Utrudnienia potrwają do 26.03.2026 r.
Gmina Rogoźno pozyskała łącznie 251 660 zł z funduszy Województwa Wielkopolskiego na kluczowe działania prośrodowiskowe. Środki te zostaną podzielone na poprawę jakości wód w jeziorach oraz stworzenie strategii klimatycznych. 
To jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w gminie Oborniki. 10.04.2026 r. w Centrum Rekreacji Oborniki odbędzie się IV Kongres Firm. W programie: AI w biznesie, marketing, przywództwo i networking.