
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało środki dla Parafia św. Wita w Rogoźnie na renowacje ceglanej elewacji południowo-wschodniej zakrystii oraz północno-wschodniego prezbiterium
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczy kwotę 164 mln zł na ochronę polskich zabytków. Celem programu jest zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, realizowane poprzez konserwację i rewaloryzację zabytków nieruchomych i ruchomych oraz ich udostępnianie na cele publiczne.
Wśród wnioskodawców z Wielkopolski, którzy otrzymają dofinansowanie znajdują się m.in. Dom Zakonny w Szamotułach Prowincji św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych - Franciszkanów w Polsce, Parafia Rzymsko - Katolicka p.w. św. Wita w Rogoźnie, Dom Zakonny w Woźnikach Prowincji Świętego Franciszka z Asyżu - Zakonu Braci Mniejszych Franciszkanów w Polsce.
Dla nas najistotniejsze są środki przyznane na renowację kościoła pw. Św. Wita w Rogoźnie w wysokości 220 000 zł.
źródło: UW w Poznaniu