Przejdź do głównej treści

Spotkanie noworoczne w Cechu Rzemiosł Różnych

| Łukasz | Lokalne

Życzenia bezpieczeństwa były najczęściej powtarzanymi podczas spotkania noworocznego w Cechu Rzemiosł Różnych w Obornikach.

 

Za obornickim przedsiębiorcami cięzki rok. Po okresie pandemii rzemieślnicy musieli zmagać się z konsekwencjami wojny za wschodnią granicą Polski. Nie brakowało życzeń, aby nie zabrakło pracy, ale też i szeroko rozumianego bezpieczeństwa. 

 

Środowe spotkanie organów samorządowych rzemiosła uświetnili znamieci goście. Wśród znamienitych nich znaleźli się m.in. Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Starosta Obornicki Zofia Kotecka, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, Wiceprezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu Stanisław Marczak.
 
Uroczystego otwarcia dokonał Starszy Cechu Leszek Wicherek, który podkreślił, że pomimo licznych trudności z którymi przychodzi mierzyć się rzemieślnikom nie tracą oni optymizmu i podobnie jak w latach ubiegłych stawiają przed sobą kolejne cele do zrealizowania. Zaznaczył także, że rok 2023 jest dla cechu rokiem jubileuszowym i już w czerwcu odbędą się uroczyste obchody! - czytamy na stronie Cechu.
 
Na koniec wzniesiono okolicznościowy toast. 

 

Tak niskich temperatur dawno nie było w naszym regionie. W medialnym szumie wokół słusznej walki o dobro zwierząt nie możemy zapominać o ludziach – szczególnie o tych, którzy zimą są najbardziej narażeni.
16 stycznia 2026 r. w obornickim szpitalu  odbyła się wizyta autoryzacyjna mająca na celu weryfikację spełniania wymagań określonych w ustawie z dnia 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.
W 2026 roku Rodzinny Ogród Działkowy im. mjr. Dobrzyckiego zyska nowy osprzęt elektryczny. Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę, która pozwoli zrealizować zadanie.
Pasażerowie autobusu S.C. Transport podróżowali na 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udekorowanym pojazdem. Czerwone baloniki pozostaną do 14 lutego.
Ryczywolski sztab poinformował o wyniku tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Dętej. Udało się zebrać 40383,71 zł.
Ryczywół po raz kolejny włącza się w ogólnopolskie granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 25 stycznia 2026 r., w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się finał pełen koncertów, pokazów, licytacji i atrakcji dla całych rodzin.
W niedzielę, 25 stycznia 2026 r., Rogoźno ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W Ośrodku Kultury przy ul. Wojska Polskiego 4 zaplanowano kilkugodzinny finał pełen muzyki, tańca i licytacji. Publikujemy pełny harmonogram wydarzenia.