Przejdź do głównej treści

Weź udział w konkursie EKO BOMBKA 2022

| Łukasz | Lokalne

EKO BOMBKA 2022 to konkurs skierowany do wszystkich mieszkańców powiatu obornickiego. Organizatorem jego jest Starosta Obornicki.

Starosta Obornicki zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu obornickiego do udziału w konkursie ekologicznym EKO BOMBKA 2022. Zadaniem jest wykonanie bombki choinkowej przy użyciu odpadów i surowców wtórnych (butelek, nakrętek, puszek aluminiowych, makulatury, reklamówek, wytłaczanek po jajkach itp.) lub inne materiałów ekologicznych (szyszki, gałązki, makaron, ryż, masa solna)

Konkurs odbywać się będzie w podziale na cztery grupy wiekowe:
a) grupa wiekowa do lat 7;
b) grupa wiekowa 7-12 lat;
c) grupa wiekowa 13-18 lat;
d) grupa wiekowa od 19 lat;

Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidziano nagrody.

Prace konkursowe należy dostarczyć do Starostwa Powiatowego w Obornikach, przy ul. 11 listopada 2a, pok. 207, w terminie od dnia 1 grudnia 2022 r. do dnia 14 grudnia 2022 r., w poniedziałki w godzinach 8:00 do 16:00, od wtorku do piątku w godzinach 7:00 do 15:00.

Więcej informacji dostępnych jest w znajdującym się poniżej Regulaminu Konkursu.

Regulamin konkursu [kliknij, aby pobrać]

Oświadczenie o wyrażenie zgodny na udział w konkursie [kliknij, aby pobrać]

Zgoda na wykorzystanie wizerunku [kliknij, aby pobrać]

200 metrów drogi między Tłukawami i Igrzyną zostanie utwardzone kruszywem.
Dobiegają końca prace przy przebudowie schodów w budynku przy ul. Mickiewicza 4 w Obornikach.
Sołectwo Ocieszyn pochwaliło się zdjęciami z jazdy rowerami po nowej ścieżce wzdłuż DK11. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad.
W Piotrowie zakończył się remont dachu świetlicy wiejskiej. Koszt prac wyniósł 65967,54 zł.
Przy Centrum Rekreacji Oborniki powstaje ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycję prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o., które zdobyło na ten cel 120 000 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej…
Budowa zamku w Stobnicy, rozpoczęta w 2015 roku, od początku przyciągała uwagę mediów i organizacji zajmujących się ochroną środowiska. 13 sierpnia 2025 r. Wojewoda Wielkopolski odmówił stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę. Decyzja administracyjna w tej sprawie pozostaje w mocy.
Każdy z nas ma w głowie pomysł, który mógłby ułatwić życie mieszkańcom, upiększyć przestrzeń albo po prostu sprawić, że będzie nam się żyło lepiej. Czasem jest to nowa ławka w parku, czasem bezpieczne przejście dla pieszych, a czasem plac zabaw, na którym dzieci spędzą długie godziny.