Przejdź do głównej treści

Zebranie wiejskie w Ryczywole

| red. R.Gembiak-Binkiewicz | Lokalne

Zebranie wiejskie w Ryczywole5 września 2012 roku odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa Ryczywół, którego głównym celem było podjęcie uchwały w sprawie przeznaczenia środków funduszu sołeckiego w roku 2013. Po dyskusji nad potencjalnymi zadaniami uczestnicy spotkania przychylili się do propozycji  przygotowanej przez p. sołtys i radę sołecką.

Mieszkańcy jednogłośnie uchwalili, że 3.000,00 zł zostaną wykorzystane na realizację imprez sołeckich (np. warsztaty wielkanocne, sołecki dzień dziecka, święto ziemniaka,  sołeckie mikołajki) zaś za pozostałe 23.000,00 zł zakupiony zostanie sprzęt rekreacyjny w postaci zestawów siłowni zewnętrznej. Wiosną przyszłego roku będą one zamontowane w obrębie kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w bezpośrednim sąsiedztwie „Orlika”.

 

Kolejnym ważnym punktem zebrania było wprowadzenie zmian w składzie rady sołeckiej, ze względu na rezygnację zgłoszoną przez p. Krzysztofa Piechowiaka. W wyniku przeprowadzonych wyborów skład rady sołeckiej został powiększony o trzech nowych członków, panów Marka Jarmuża, Bronisława Mulkę i Marcina Wiśniewskiego. Od teraz będą oni współpracować z sołtys Magdaleną Swobodą i członkiniami rady sołeckiej  Dagmarą Gruchot i Renatą Gembiak-Binkiewicz, przy wykonaniu przyszłorocznych przedsięwzięć w ramach funduszu sołeckiego oraz zadań zaplanowanych do realizacji jeszcze w bieżącym roku: 29 września w Zawadach odbędzie się Święto Ziemniaka organizowane wspólnie z sołectwem Zawady, na 20 października zaplanowano urządzenie w GOK sołeckiej potańcówki a w grudniu tradycyjnie odbędą się na ryczywolskim rynku Mikołajki.

W dniu 8 grudnia 2025 roku w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyło się spotkanie Lokalnego Partnerstwa ds. wody w powiecie obornickim, organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
W czwartek 11 grudnia prezes  PWiK Oborniki – Krzysztof Nowacki podpisał w Warszawie umowę z Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Robertem Gajdą, przy udziale Roberta Markiewicza, Dyrektora Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu.
Reprezentantki LGD Kraina Trzech Rzek wzięły udział w szkoleniu dla Ośrodków Działaj Lokalnie w Warszawie.
W powiecie obornickim wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli w tym roku do 14 rodzin. Za każdą z nich stoi inny zupełnie inna historia, ale jedno pozostaje wspólne: ogromna potrzeba wsparcia. To pomoc, która nie tylko spełnia materialne potrzeby, ale daje coś więcej - wiarę w dobro.
6 grudnia w Warszawie odbyło się uroczyste zebranie Zarządu Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, podczas którego wyróżniono organizatorów najważniejszych imprez sezonu oraz medalistów międzynarodowych zawodów.
8 grudnia 2025 roku dokonano odbioru prac remontowych na drodze gminnej Tłukawy–Igrzyna. To kolejny krok w poprawie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się mieszkańców naszej gminy - informuje ryczywol.pl
Rogozińscy urzędnicy zareagowali na wchodzenie na teren ronda, gdzie wiele osób robi sobie zdjęcia z bombką.