Przejdź do głównej treści

Utrudnienia na Piłsudskiego do 31.08.2012

| MP | Lokalne

Uwaga od dzisiaj - 9.07.2012 prowadzone będą na ulicy Piłsudskiego w Obornikach roboty budowlane, będzie się to wiązało z poważnymi utrudnieniami w ruchu. Prace prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kopernika do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza, potrwają one do końca wakacji, do 31.089.2012.

Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o przystąpiło w ten sposób do kolejnego etapu budowy sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej w Śródmieściu. Organizacja ruchu ulegnie zmianie, i według zapewnień PWiK prace będą prowadzone z maksymalnym minimalizowaniem utrudnień dla mieszkańców.

Ruch od strony Rynku w kierunku ulicy Piłsudskiego prowadzony będzie jednym pasem drogi, natomiast od ulicy Kopernika i Piłsudskiego w kierunku Rynku wyznaczono objazd ulicami Chłopską i Szkolną. W czasie trwania robót budowlanych należy poruszać się zgodnie z oznakowaniem. Poniżej prezentujemy mapę z zaznaczonymi miejscami robót i objazdami.

 

źródło: www.pwik-oborniki.pl

 

red. eoborniki za PWiK

Burmistrz Obornik Tomasz Szrama powołał Obornicką Radę ds. Osób z Niepełnosprawnościami. 
Na północ od Rogoźna trwa budowa długo wyczekiwanej obwodnicy. To jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych obecnie w regionie, zarówno pod względem skali, jak i wartości.
Nowoczesne rozwiązania trafiają do Obornik! Przy Centrum Rekreacji Oborniki trwa właśnie budowa pierwszej ogólnodostępnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie gminy. Inwestycja powstaje przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Na torach między stacjami Oborniki Wielkopolskie i Oborniki Wielkopolskie Miasto rozpoczęły się prace związane z przebudową torowiska. 
Plac zabaw w Stobnicy zyska nowe elementy. Burmistrz Obornik podpisał już umowę na realizację zadania.
W Żłobku Miejskim im. Misia Uszatka powstanie dodatkowe 65 miejsc. Gmina Oborniki zrealizuje zadanie dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Krajowego Planu Odbudowy. 
Gmina Oborniki konsekwentnie inwestuje w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Przy Centrum Rekreacji Oborniki ruszyły prace związane z budową ogólnodostępnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o., które pozys…